Artık hiç bir şey gizli kalmayacak!

  • Dolar 5.8658
  • Euro 6.5313
  • GR ALTIN 281.89
  • ÇEYREK 460.9

  • 14 Eylül 2019, Cumartesi 9:34
TahsinGüzel

Tahsin Güzel

ZEKERİYA MUTLU NEREYE KOŞUYOR! (VARAN 4)

Zekeriya Mutlu’nun koşar adımla bu yürüyüşü, Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde CHP Cumhur başkan adayı Muharrem İnce’nin İzmir mitinginde yer almak için Kordon’a yürüyüşünden bir karedir;  Mutlu’nun CHP kadrolarıyla aşkını belgeleyen onlarca benzeri görüntüleri var.

Buna mukabil Mutlu’nun AK Parti ile flörtü ise bir oyun.  Bakıyorsun, İzmir’e gelen Binali Yıldırım, parti üst düzey yönetici ve Bakanların toplantılarına koşuyor, bir bakıyorsun, İzmir’e gelen Kılıçdaroğlu ve partisinin üst düzey yöneticilerinin toplantısına koşuyor, esnaf birlik başkanı değil mübarek! Sanatçı, oyuncu aynı zamanda yorulmayan bir maratoncu…

 

Mutlu, koşmakla kalmıyor, CHP’nin İzmir programlarında Kılıçdaroğlu ve parti üst düzey yetkililerinin her toplantısında ve yemeğinde aynı masada yer alıyor, aynı Mutlu aynı zamanda da AK Partili Bakan ve yetkilileriyle aynı masada yer alıyor, iyi bir sanatkar olmasa da, rolünü iyi oynayan iyi bir sanatçı…   

Mutlu, AK Parti yönetici ve Bakanlarına şirin görünmek için teşkilat mensubu gibi her programlarına koşsa da, partiyle uzaktan yakından bir alakası yoktur ama CHP’nin İzmir’ de en büyük destekçisi ve taraftarıdır, ayrıca başkanı olduğu İzmir Esnaf Birliğine (kıyak geçerek) kanunsuz Onursal Başkanlıkla ödüllendirdiği CHP İzmir Eski Milletvekili kan kardeşi M. Ali Susam’la birlikte İzmir’ de CHP’nin esnaf ayağıdır.

Oynanan bu oyunları İzmir esnaf ve sanatkarı gördüğü halde maalesef ne oldum delisi AK Partinin bazı vekilleri ve teşkilatlara seçilen bazı vasıfsız il başkan ve yöneticileri yıllardır görmezden gelip Mutlu’yu İzmir’ de AK Partiyi kurtaracak kişi olarak görerek milletvekili ve belediye başkanı yapmak için de gayret göstermişlerdir…

Hesap tutsaydı kan kardeşi M. Ali Susam CHP’de, Mutlu da AK Parti de etkili olacak, işler yoluna girecekti ama bu yolda her teşebbüs ve girişim boşa çıkartılmış, oyunlar bozulmuştur, bozulmuştur ama AK Parti İzmir il teşkilatının yeni oluşumlarında söz konusu zat-ı muhteremden hicazet alma ihmal edilmemiştir, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, Aydın Şengül ve mevcut İl Başkanı K. Ali dönemlerinde sürekli oluşan her yeni listeye temsilci vermiştir, acaba neden? Yoksa duygusal (!) bir bağ mı söz konusudur?

Kaldı ki, İzmir Esnaf Birliği 20 senedir M. Ali Susam ve Mutlu’nun karargâhı, CHP’nin arka bahçesi birlik yöneticileri de bunların askerleridir!

AK Parti İzmir teşkilatlarına  2006’ dan sonra dolan vizyonsuz teşkilat mensupları, atanan il başkan ve burnu Kaf dağında, halktan kopuk seçilen bazı miras yedi milletvekilleri bunu göremeseler de, İzmir kamuoyu görmekte ve Esnaf Birliğini babalarının şirketi gibi yönettiklerini bilmektedir, çünkü M. Ali Susam 2006’da birinci ve devamında ikinci dönem milletvekili çalışmalarını CHP il ve teşkilatlarıyla değil, karargah olarak kullandığı İzmir Esnaf Birliği binasında sahsına tahsis edilen makam ve Birliğin imkanlarını kullanarak Birlik kadrolarıyla yapmıştır.

Dahası TBMM’de kürsüye çıktığı her an esnafa atılan kazıktan bir habermiş gibi sözde esnafın hakkından söz edip ahkam kesen, AK Parti hükümetini fütursuzca eleştiren Susam’ın,  meclis konuşma kayıtlarını oda ve yöneticilerine gönderen bu zatlar, eski Birlik Başkanı Cemal Tercan tarafından Sanayinin kalbi olan Sarnıç’ta, İzmir esnafı adına daimi fuar alanı yapmak üzere hazineden alınan değerine paha biçilmez 150 bin metre kareye yakın, 82 milyonun hakkı bulunan 70-80 milyon TL değerindeki araziyi Doğan Medya Grubuna bir şekilde sudan ucuza kılıfına 5,5 milyona TL’ye sattıklarını bilmeyen yok! Hatta İzmir esnaf birliği ve temsil ettiği 200 bin esnaf ve sanatkarın da ortak olduğu, 100 Milyon ABD Dolarının üzerinde sermayesi olan BESAŞ’ı hisse alım satımlarıyla içini boşaltıp iflas ettirdikleri gerekçesi ile de İzmir mahkemelerinde yargılanıyorlar.

Zekeriya Mutlu’nun İzmir Esnaf Birlik Başkanı olarak Menemen İlçesinde faaliyet gösteren garip minibüs esnaflarının yol güzergah belgesini çözme adına bir milyona TL’ye yakın parasını alıp mağdur ettiğini ve aldığı para karşılığında verdiği belgedeki imzasını inkar ettiği konusunda da İzmir Karşıyaka Ağır Ceza mahkemesinde yargılandığını siyasetçileri üç maymunu oynayıp görmezden ve duymazdan gelseler de İzmir kamuoyu biliyor.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Site en altı
yukarı çık