• Dolar 6.1181
  • Euro 6.6455
  • GR ALTIN 325.6
  • ÇEYREK 532.36

  • 11 Nisan 2019, Perşembe 10:39
TahsinGüzel

Tahsin Güzel

İzmir'de Vatandaş Ak Partiye Neden Oy Vermiyor!

CHP’ li bazı politikacıların AK Partiden ziyade devletin başı  Sayın Cumhurbaşkanına düşmanlığı yanın da terör örgütü sözcüsü ve destekçisi olan HDP İle ilişkilerinden dolayı eleştirdiğim halde  CHP’lilerin  bana karşı hasmane tavır içine girmemelerini  takdir ediyor,  ayrıca parti içinde kavgalarına rağmen,  İzmir il teşkilatlarının partileri adına sahada  tek vücut olup çalışmalarını da kutluyorum.

Benim AK Partili olduğumu bildikleri, yazılarımda CHP ve belediyelerini eleştirdiğimi yazılarımda   okudukları halde  karşılaştığımız her yerde  selam verip  kucaklaşıp  sohbet ederlerken, mensubu olduğum AK Partinin burnu kaf dağında olan  teşkilat mensuplarının  ise selam vermeyip yol değiştirmelerini de  kınıyorum.

Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partiler ( a parti b parti fark etmez) kamuya ait birer kuruluştur, adı ve yolu değişikte olsa amaçları devlete ve millete hizmettir, birilerinin özel şirketi de değildir…

 Sahibi de bu millettir, yanlış yapan parti değil temsilcileri de eleştirilecektir, eleştirilecek ki partiler birilerinin ikballeri için kullanılacak özel şirketi olmayacaktır, Ak, parti İzmir İl teşkilatları ikballeri için gösterdikleri gayreti parti için gösterecekler eleştirilmeyecekler.

Sayın Kılıçdaroğlu’nu, geçmişte İzmir’ in  bazı  belediyelerindeki Tuncelili bankamatik memurları diye, zaman zamanda politika adına  bazı tutum ve davranışlarından dolayı sınır koymadan eleştirmeme,  aynı kentte yaşadığımız ve zaman zaman selamlaştığımız  bir çok belediye başkanı dahil,  Büyükşehir belediye başkanı Sayın Kocaoğlu’nu, Sayın Alaattin Yüksel’ i ve bir çok   milletvekillerini eleştirdiğim halde karşılaştığımız her yerde merhabalaşırken,  Kurucusu olduğum ve mensubu olmaktan da onur duyduğum partinin; Siyaseti hizmet  ve parti adına değil de ikballeri için yapan İzmir teşkilat mensupları  ve  milletvekilleri  yanlışlarını eleştirdiğim için  küsmeyi  bırakın  düşman ilan etmeleri talihsizlik ve  EDEPSİZLİKTİR.

Dahası bu beyler gurur kibir ve ikballeri için çalışmalarını göz ardı ederek Ak. Partinin İzmir’ de başarısızlığını neredeyse Tahsin Güzel’ ve bir başkalarına yükleyeceklerdir…

Ak Partili değil AKP’li bey zadeler! teşkilat ve vekillerin asli görevleri, seçen bölge halkına hizmet dert ve sorunlarıyla ilgilenmektir, ayrıca temsil ettiği partinin çıkarlarını ikballeri önünde tutmaktır, oysa sizler ne yapıyorsunuz?

Burnunuz Kaf Dağında! Sorunlardan bihabersiniz ve parti de özel şirketiniz olarak görmektesiniz, Partiye gönül vermiş üye ve mensupları da köleniz, işçiniz ve emir eriniz görmektesiniz… Ak Partinin utanacak değil övünecek, gururlanacak bu ülkeye büyük hizmetleri olmuştur, bu partinin tek yanlışı içi başka dışı başka asalakların parti içine sırmasını görmeyişidir.

CHP’yi Sayın Kılıçdaroğlu dağıtıyor, teşkilatlar topluyor. AK Parti de ise R. Tayip Erdoğan topluyor sizler gibi teşkilatlar da dağıtıyorsunuz, Sizler miras yiyenlersiniz, bir çoğunuz partiye girmeden garip birer Harun’dunuz, partiye girdikten sonra Karun oldunuz, yanlı ve yanlış işler içinde olanların partilisi de olmaz. Ben AK Partiliyim sizler AKP’lisiniz, vatandaşın tepkisi partiye değil sizin gibilerinedir, kokteylleri bırakın, salonlarda yandaş dört şakşakçılara bakmayın, partiye gönül vermiş insanlar sizlerden nefret ediyor, sokaklara inin ve çarşı pazar gezin, vatandaşı dinleyin, görün bakalım vatandaşın tepkisi size mi yoksa partiye mi? Bakın bu kentin halkı hakkınızda neler konuşuyor.

Vatandaşın tepkisi ne partiye nede Sayın Cumhurbaşkanına dır, partisinden daha fazla oy alan bir liderin örneği dünyada yoktur, zaman zaman yaşanan olumsuzluklara neden de   teşkilat içinde belirli makama gelmiş miras yedilere ve  Parti içinde hegemonya kurmak adına ahbap çavuş ilişkisiyle  içi başka dışı başka  olanlara dır,  onlarda sizler ve dayatarak listelere koydurttuğunuz kişileredir..

Merak edenler var ise en basit örnek yaşadığım bu kent İzmir’ de gerek belediye başkan ve gerekse de meclis üyeleriyle ilgili kimin nesi kimin referansı ve kimin yakını buradan yazarım ve okursunuz, dahası kimlerin Harun iken Karun olduğunu ve bu insanların bu partiyle uzaktan yakından alakalarının olmadığını ve geçmişteki eylem ve söylemleriyle ispat edeceğim.

İzmir’ deki hezimetin sorumlusu ne ne sayın Cumhurbaşkanı ne sayın Zeybekçi ne de Tahsin Güzel’dir,  Aksine Sayın Zeybekçi bu kadrolara ve bütün engellemelere rağmen partinin bu kentte onurunu kurtarmıştır, kazanmaması için teşkilatların elinden geleni yaptığı halde.

2018’in 11’inci ayında idi bir seyahat nedeniyle Gaziantep’te bulunduğum zaman adaylar belli olmadığı halde Sayın Zeybekçi’nin kulislerde adı geçerken, bu süreçte İzmir teşkilatının abesle iştigal bir bir hareketini kaleme almıştım yayınlandı tarihi belgedir“Perşembe’nin geleceği Çarşamba’dan belli olur diye. ” Bu teşkilatlar Ankara’ya rağmen teşkilat bazında ön yoklama yaptı, birinci namı diğer il başkanı ve sırasıyla bazı vekiller çıktı!  Sayın Zeybekçi’ nin yanında bazen göstermelik poz verenler destek değil köstek olanlar dır, onlar kendini biliyor. Sayın Zeybekci'de bunları detaylıca biliyor kanaatini taşıyorum.

İzmir’ de AK Partiye seçim kaybettirenler(!) arasında yer alan Tahsin Güzel olarak, bir Karadeniz fıkrasıyla yazıma son vereyim, Temel ile Dursun yurt dışında üniversite okuyorlarmış, ikisi için de okul çok önemli, sömestre tatiline üç beş gün kala Temel’e memleketten bir telefon geliyor ve acilen dönmesi gerekiyor.

Dursun’a “ula Dursun ben dönüyorum, ama notlarım önemli merak ediyorum neticeyi alır almaz beni ara, olurda ben olmam telefona bir başkası çıkarsa şifreli konuş, örneğin: Bir zayıfım varsa Hasan’ın iki zayıfım varsa Mehmet’in selamı var dersin” demiş. Dursun notları alıyor ve hemen Temel’in evini arıyor. Temel çarşıya gittiği için telefona annesi çıkıyor, Dursun’da notları ona veriyor, Temel dönünce annesine soruyor,” ana beni arayan oldu mu” diyor. O da oldu uşağım, Dursun aradı diyor, Temel merakla ne dedi diyor, bütün ümmeti Muhammed’in selamı var dersin dedi uşağım diyor…

Temel’in bütün notları zayıfmış.

Ben de buradan AK Partili geçinen AKP’ lilerin topuna selam gönderiyorum.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Abdullah ünal Abdullah ünal 10.10.2019 11:08

İmzamı atarım yazının altına

yukarı çık