Artık hiç bir şey gizli kalmayacak!

  • Dolar 5.8658
  • Euro 6.5313
  • GR ALTIN 281.89
  • ÇEYREK 460.9

  • 07 Eylül 2019, Cumartesi 9:14
AhmetTübcel

Ahmet Tübcel

İstifa Et Zekeriya Mutlu!

Niçin istifa et biliyor musun? On parmağında on marifet Başkan Besaş A.Ş de arkanızda bıraktığınız binlerce mağdur için.

Niçin istifa et biliyor musun? Milyon dolarlık esnaf şirketini iflas ettirdiğiniz için.

Niçin istifa et biliyor musun? Yaklaşık 15 yıldır kendi dükkânı kapalı olan adamı oda başkanı tuttuğun ve birlik yönetimine yazdığın için

Niçin istifa et biliyor musun? RÜŞVET almak suçundan yargılandığın için 

Niçin istifa et biliyor musun? Yaklaşık 250.000 esnafın BAŞKANI OLARAK BOŞ KAĞIDA İMZA ATTIĞIN İÇİN.

Niçin istifa et biliyor musun? Esnaf ve sanatkâr onca sıkıntı yaşarken Antalya da 5 yıldız otellerde 3-4 gün saltanat gezisine benzeyen toplantılar yaptığınız için

Niçin istifa et biliyor musun? Pazarda yumurta satarken geldiğiniz bu noktada vergi rekortmeni sıralamasına girdiğiniz halde bu bilgi birikiminizi ve tecrübenizi temsil ettiğin gariban esnafla gördüğümüz kadarıyla paylaşmadığınız için,

Şimdi anladın mı? Neden istifa etmen gerektiğini başkan.

Tarihler 15.03 2016

İzmir Esnaf Birliği Başkanı Zekeriya MUTLU günlerden Salı günü İzmir Menemen Minibüsçüler Odasını ziyarete gider, bu ziyaret esnasında oda başkanı olmadığından oda başkan vekili Muhsin GEZİCİ karşılar Başkanı, gelsin çaylar gitsin kahveler söz menemen de güzergah sorunu olan minibüsçüler ’in sorunlarına gelmiştir.

Oda Başkan Vekili Muhsin GEZİCİ bu sorun konusunda birlik başkanı Zekeriya MUTLU’dan yardım ister işte tam burada film gibi serüven başlar.

Muhsin GEZİCİ polis merkezinde ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığındaki verdiği ifadeler gerçekten korkunç cümlesi bile az kalır kanaatindeyiz, gelelim Muhsin GEZİCİ ifadesinde neler söylemiş

"Ben halen Menemen Minibüsçüler Odasının Başkan Vekiliyim başkanımız tahsisli bir suçtan dolayın cezaevinde tutuklu bulunmaktadır.

Bu nedenle odanın işlerini vekaleten ben yürütüyorum bizim 71 adet menemen – İZOTAŞ arasında yolcu taşıyan tahditli minibüsümüz bulunmaktadır 34 S.S kooperatifte bizimle aynı güzergahı paylaşmaktadır.

Bu kooperatif 1995 yılından bu yana ve halen bu güzergahı kullanmaktadır. Ancak kooperatifler sürekli olarak bu güzergahı kullanma hakkına sahip değillerdir. Söz konusu hattı ancak İzmir Büyükşehir Belediyesinin izni ile ve en fazla 5 yıl süreyle kullanabilmektedirler.

Bu kooperatif ise çeşitli yolları kullanarak 1995 yılından bu yana halen bu güzergahı kullanmaktadır. Bu nedenle kooperatife ait minibüs şoförleri ile vekili olduğum minibüsçüler odasına ait şoförlere ait sürekli olarak sataşma, tartışma ve huzursuzluk yaşanmaktadır.

 

Bizde bu sorunun çözümü adına İzmir 2. İdare Mahkemesi – İzmir 3. İdare Mahkemesi ve İzmir 4. İdare Mahkemesine başvuruda bulunduk. Biz bu davaları 2016’nın mart ayında kazandık. Ancak karara itiraz edilmesi nedeni ile Danıştay İdare Mahkemesinin kararını bozdu. Bu nedenle ile davalarımız hala devam etmektedir. Hal böyle iken İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı olan Zekeriya MUTLU bize

‘Sizin davanızda haklı olduğunuzu biliyorum ancak aksi yönde sonuçlansa bile ben sizinle ile diğer kooperatifin yolcu taşıma güzergahlarını ayıracağım, Bunu sağladığımda davaların hiçbir anlamı kalmayacak üyelerinizde bu durumdan çok memnun olacak’ diyerek bu olayları kısa yoldan çözüme kavuşturabileceğini söyledi ve kooperatife ait minibüsler ile minibüsçüler odasına ait minibüslerin güzergahlarını değiştirmeyi teklif etti bizde bu teklifi makul gördük ve kabul ettik.

Kendisi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bize bu işin maliyetini 800 BİN LİRA olacağını ve bu konunun aramızda kalmasını dışarıya sızarsa huzursuzluk olabileceğini söyledi ve bende kabul ettim parayı hazırladıktan sonra 15.03.2016 günü menemen minibüsçüler odasındaki makamımı yalnız başına geldi ben parayı kendisine teslim ettik den sonra bu konuyu ne kadar sürede çözüme kavuştururuz diye kendisine sordum Zekeriya MUTLU bana ‘3 ay ver çözeyim Muhsin’ diye söyledi bende tamam dedim ve parayı teslim ettiğime dair belge düzenleyelim dedim bana ‘Belgeye ne gerek var bana güvenmiyor musun ?’ dedi bende ısrar edince bilgisayardan bir bono düzenledik ödeme tarihi olarak da 15.06.2016 tarihini yazdık.

Zekeriya MUTLU bu bonoyu imzaladı bu Bono’nun fotokopisini de dosyaya sunuyorum aradan 3 ay geçti ancak Zekeriya MUTLU vaat ettiği gibi aradaki sorunu çözmedi Zekeriya bana ‘Muhsin sabret hallediyorum’ dedi bu zaman diliminde minibüsçüler arasındaki tartışmalar hızlanmaya başladı Zekeriya ne aradaki sorunu çözdü nede parayı iade etti bu nedenle bonoyu İzmir 24. İcra Müdürlüğünün 2016/11864 sayılı dosyasından takibe koydum Zekeriya MUTLU bu kez benimle arasında hiçbir ticari ilişkinin olmadığını ve benden para almadığını belirterek dosyaya itiraz etti

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı olan Zekeriya MUTLU 15.03.2010 tarihinde benim makamımda benden 800 BİN LİRA Rüşvet almıştır ben suçumu yukarıda belirttiğim şekilde kabul ediyorum bu neden ile rüşvet alarak suç işleyen Zekeriya MUTLU dan davacı ve şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

İŞTE MUHSİN GEZİCİ’NİN SAVCILIKTA VERDİĞİ İFADE BELGESİ

 

Peki bu işe Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet Savcısı toplanan ifadeler ve deliller ile nasıl bir iddianame hazırlamış bir göz atalım

T.C KARŞIYAKA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ HAZIRLADIĞI O İDDİANAME

Size şunu sormak istiyorum 10 parmağından 10 marifet Esnaf Birliğinin Başkanı Zekeriya MUTLU tabiki bu suçlamalara ve iddianameye verilecek onlarca ve yüzlerce cevabınız olacaktır.

Bir Esnaf Birliğinin Başkanı bu tür suçlama ile karşı karşıya neden kalır? Aklım almıyor.

İnsanlar durduk yere ben Başkana 800 BİN LİRA rüşvet verdim neden der?

Bunu anlamış değiliz, gelin bu size son çağrımdır. İzmir Konak meydanında BESAŞ A.Ş mağdurlarını ve Menemen Minibüsçüler Odasında mağdur olduğunu iddia eden 71 tane minibüsçüleri toplayalım İzmir halkının ve Türk Esnafının gözü önünde hiçbir şey saklı kalmadan bütün soruları doğruluk ve samimiyet çerçevesinde size yönelterek sormak ve kamuoyunu aydınlatmak istiyoruz.

ÇÜNKÜ HARCADIĞINIZ PARA, ALDIĞINIZ MAAŞ BİZİM, YANİ MİLLETİN PARASI HESAP VERMEK

ZO RUN DA SI NIZ ! Bilmem anlatabildim mi?

Umuyoruz ki sizler de bu çağrıya olumlu yanıt vereceksiniz. Tabi ki yanınızda hukukçularınızı güvendiğiniz ağzı laf yapan Yönetim Kurulu Üyelerini hele hele yaklaşık 15 Yıldır dükkânı kapalı olan Bakkallar Odası Başkanını ve basın ile aranızdaki koordinasyonu sağlayan meşhur basın ve iletişim danışmanınıza getirmeyi unutmayın.

Tam yazımı bitirmişken aklıma geldi ‘’Mehmet Ali Susam benim kan kardeşimdir’’ dediğiniz kan kardeşinizi getirmeyi unutmayın.

BİLGİ NOTU

Değerli okuyucularım Gazetemizde bu konu hakkında her hafta bir bölümü bulacaksınız bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağız.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Site en altı
yukarı çık