Artık hiç bir şey gizli kalmayacak!

  • Dolar 5.7449
  • Euro 6.3531
  • GR ALTIN 270.97
  • ÇEYREK 443.03

Temizeller'den Çok Ağır Sorular!

Ege Üniversitesi Genel Sekreteri Hakan Yalçın ve Daire Başkanı Fatih Işıkhan'a Temizeller'den çok ağır sorular!

Temizeller'den Çok Ağır Sorular!
  • 05 Kasım 2019, Salı 14:23

Evet sevgili ve saygı değer okuyucularım ve her hafta bıkmadan usanmadan TEMİZELLER programını izleyen değerli izleyiciler, bundan bir önceki mektubumu Sayın Rektöre yazmıştım şimdi de bu açık mektubu 1955 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü üniversitesi Türkiye’nin ve İzmir’in medarı iftiharı olan Ege Üniversitesi Genel Sekreteri Hakan Yalçın ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Fatih Işıkhan Beyefendilere yazıyorum!

Beni iyi dinleyin Hakan Bey ve Fatih Bey; Geldiğiniz günden beri Üniversitede huzur diye bir şey kalmadı.

Geldiğiniz günden itibaren şu anda oturduğunuz koltuğun ve makamın kıymetini bilemediniz, neden mi?

Şimdi söylüyorum!

Ekranlardan gündeme getirdiğim çok ciddi iddialardan ana başlıklar şöyle idi;

Kamuya zarar verdiğinizi,

Görevinizi kötüye kullandığınızı,

İhaleye fesat karıştırdığınızı

 İddia ederek ekranlardan dile getirdim.

(Bunların birçoğunun da belgesini ekranlardan gösterdim Hakan Bey! Fatih Bey!)

Ufak bir hatırlatma

‘’ İhaleye fesat karıştırma suçunda, korunan hukuki yarar kamu idaresine ve dolayısıyla kamu görevlilerine duyulan güven ve itibar ile kamunun maddi ve mali yararları kapsamında temelde serbest rekabet ortamının korunmasıdır. Suç, doğrudan zarar suçu değil, soyut tehlike suçu niteliğinde bulunduğundan, bu suçun oluşumu için zarar doğması ihtimalinin bulunması yeterlidir.

  • Kamu kurumu veya kuruluşları adına yapılan mal veya hizmet alım veya satımlarına ya da kiralamalara ilişkin ihaleler ile yapım ihalelerine fesat karıştıran kişi, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (TCK md.235/1)

İhaleye fesat karıştırma suçunun cebir veya tehdit kullanmak suretiyle işlenmesi halinde (TCK md.235/3-a);

  • İhaleye fesat karıştırma suçunun temel ceza alt sınırı 5 yıldan az olamaz. Ancak, kasten yaralama veya tehdit suçunun daha ağır cezayı gerektiren nitelikli hâllerinin gerçekleşmesi durumunda, ayrıca bu suçlar dolayısıyla cezaya hükmolunur.’’ Benden söylemesi nokta.

 

Üniversitede her imzanızla milyonlarca para ödeniyor. Sizin işlemlerini yaptığınız bizzat sorumlu olduğunuz birimlerde davet usulü ve doğrudan temin ihalelerde sizin imzanız olmazsa olmaz değil mi?

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı hiç aklınıza geldi mi Allah aşkına?

Şimdi Genel Sekreterimiz Hakan Yalçın Beyefendi’den başlayalım

Bugüne kadar zat-ı alinizle ilgili ekranlardan gündeme getirdiğim o kadar çok skandal denebilecek iddialara karşı tarafımıza neden bir yalanlama veya açıklama göndermediniz?

Bugüne kadar söyledikleriniz yalandır, iftiradır neden diyemediniz?

Geldiğiniz günden itibaren kamu adına imza attığınız her konu tarafımızdan bilinmekte olup, vaktimiz ve dilimiz döndüğünce bu konuları ekranlardan ve buradan belgeli bir şekilde gündeme getirmeye çalışıyoruz ve çalışacağız.

Oturduğunuz lojmanı tadilat yaptırdınız, peki o tadilatta kullandığınız malzemeler üniversitenin malzemeleri mi yoksa o malzemeleri piyasadan kendi paranız ile mi aldınız?

Kendi paranız ile almış iseniz bize faturalarını ibraz edebilir misiniz?

Lojman tadilatında çalışan işçiler üniversitenin kendi personeli mi yoksa dışardan tutup bizzat parasını verdiğiniz ustalar mıydı?

Lojman tadilatını kendi cebinizden mi yaptırdınız yoksa üniversitenin yani tüyü bitmemiş yetimin paralarıyla mı yaptırdınız?

Bu lojman konusunda eğer yaptığınız harcamalar var ise bunları belgeleyebilir misiniz?

Otopark ihalesinde ihale yapılmadan önce Genel Sekreter Yardımcınız Emin Küçük, Mustafa Soysal Bey'i ve vakıf şirketi olan Üntaş. A.Ş.’nin Genel Müdürü Davut Tan’ı yanınıza çağırıp ‘’ otopark ihalesine vakıf şirketi de girecek ancak vakıf şirketine vermeyeceğiz başka bir firmaya vereceğiz’’ diye talimat verip bunları söyledin mi, söylemedin mi?

Otopark ihalesinde zamanın Üntaş genel müdürü Davut Beye ‘’İhaleye gireceksiniz fakat şu fiyattan yukarı çıkmayacaksınız” diye söyledin mi, söylemedin mi?

Vakıftaki talimat verdiğin insanlarda gidip vakıf karar defterine ‘’Rektörlükten gelen baskı ile otopark ihalesine girilip ...... şu rakamdan fazla yukarı çıkılmayacak’’ diye karar aldılar mı, almadılar mı? Böyle bir karar var mı, yok mu?

Peki eğer bunları söylediysen bu senin yaptığın işin adı ihaleye fesat karıştırmanın daniskası değil de nedir?

Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Fatih Işıkhan Genel Sekreterlik makamına bağlımı değil mi?

Yetkili olduğunuz günden itibaren ita amiri olduğunuz size bağlı birimler kaç adet davet usulü ve doğrudan temin ihale yaptılar? Ve bunların rakamları nedir?

Bugüne kadar yaptığınız ihalelerden kaç tanesini İzmir firmasına verdiniz? Yoksa tanıdık firmamı bulamadınız koca İzmir’de?

Neden davet ve doğrudan temin ihaleleri sürekli Ankara ve İstanbul firmaları alıyor, bunun mantıklı açıklamasını nasıl yaparsınız?

Zamanın Genel Sekreter Yardımcısı Emin Küçük Bey'in bütün ihaleler şeffaf olsun, tedarik şirketleri arasında üniversitenin lehine rekabet ortamı oluşsun diye aldığı ‘’doğrudan temin yazılım bilgisayar programı’’Emin Küçük Bey gider gitmez neden kaldırdınız ve iptal ettiniz?

Yoksa o program sebebi ile ihalelerde şeffaflık ve rekabet koşullarının oluşması işinize gelmedi mi?

Genel sekreter olduğunuzdan beri beş, altı tane güvenlik şube müdürü neden değiştirdiniz?

Hangi kafayla elektrik teknisyeninden güvenlik müdürü icat ettiniz? Bu kadar sık güvenlik müdürü değiştirmenizin ve elektrik teknisyeninden güvenlik müdürü icat etmenizin sebebini hangi mantık kurallarıyla açıklayabilirsiniz?

Sayın Genel Sekreter!

 Girgin Emrah Yıldız adında bir kayınçonuz var mıdır? Bu kayınçonuz devlete ait bir istihbarat biriminde görev yapıyor mu, yapmıyor mu?

Devlete ait bir istihbarat biriminde görev yapmıyor ise üniversitenin içinde neden böyle bir şehir efsanesi gibi bir dedikodu geziyor, bunun önlemini neden almıyorsunuz, personele bu konu hakkında neden açıklama yapmıyorsunuz, yoksa işinize böylemi geliyor?

Girgin Emrah Yıldız denen bu kişi üniversitenin kadrolu personeli midir, yoksa sadece gücünü sizden alan sade bir kayınço mudur?

Bu kişi üniversitenin kadrolu personeli değil ise sürekli üniversitenin içinde ne işi var?

Hayır bu söylediklerinizin hepsi yalan diyor iseniz ekranlarda gösterdiğimiz sürekli Rektör Beyin arkasındaki heyette yer alan Girgin Emrah Yıldız adlı kayınçonuzun bu fotoğraflarını nasıl ve hangi mantıkla açıklayabilirsiniz?

Sayın Genel Sekreter, güvenlik kameralarının geçmişe ait görüntüleri silindi mi silinmedi mi?

Güvenlik kameralarının geçmişe dönük görüntüleri silinmiş ise bu olayda kayınçonuz olan Girgin Emrah Yıldız’ın dahli var mıdır yok mudur?

Geçmişe dair görüntüler silinmiş ise bu görüntüler neden ve ne için silinmek istenir?

Bu görüntü silme konusunda emrinizde çalışan güvenlik müdürlüğü yapan kişinin ıslak imzalı yazısı var mı yok mu?

Ege Üniversitesinin YATAK odası olarak tabir edilen güvenlik kameraları görüntü izleme odasında senin kayınçon olan Girgin Emrah Yıldız’ın ne işi var? Görüntü izlemeden sorumlu olan güvenlik personelinin şifreleri neden değiştirildi?

Güvenlik kameralarındaki görüntüleri sadece sorumlu insanlar izlemesi gerekirken senin kayınçon olan Girgin Emrah Yıldız’ın ne özelliği var ki o görüntüleri izlesin? Bu düpedüz suç değil midir?

Türk Ceza Kanunu hakkında tekrar bir hatırlatma yapmak isterim Hakan Bey!

’Türkiye, kişisel verilerin korunmasına bir hak olarak Anayasa’nın 20. maddesinde yer vermiş ve bu hakkı anayasal bir güvence altına almıştır. Bu hakkın hukuka aykırı bir şekilde ihlal edilmesini ise 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun (“TCK”) 135. maddesi kişisel verilerin kaydedilmesi suçu, 136. maddedeki verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu ve 138. maddedeki verileri yok etmeme suçlarını oluşturmaktadır’’ sadece hatırlatmak istedim.

Peki Yapı İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan 87.000 TL’lik güvenlik kamera ihalesini 75.000 TL. fiyat veren İzmir firmasına değil de,  87.000 TL. Fiyat veren Ankara firmasına hangi gerekçe ile verdiniz? Yoksa teklifler iş yapıldıktan sonra mı toplandı? Bu da ihaleye fesat karıştırma suçu değil midir?

Rektör Beyin bu olaylardan haberi var mıdır sizce? Rektör Beyin bu işlerden haberi yok ise Rektörün arkasından film fırıldak mı çeviriyorsunuz?

Genel Sekreter Hakan Yalçın Bey!

Bu ihaleyi yüksek fiyattan alan Ankara firması ile kayınçonuz olan Girgin Emrah Yıldız’ın direkt veya endirekt bağlantısı var mıdır?

Sayın Genel Sekreter!

Kayınçonuz olan Girgin Emrah Yıldız’a ait Ankara’da UGEMTEK Bilgisayar Yazılım Elektrik Elektronik GÜVENLİK San. Tic. Ltd. Şti adlı şirketi var mıdır, yok mudur? Bu şirket kayınçonuza mı aittir?

Gelelim GAZİEMİR ilçesindeki tatlıcı dükkanında (Özsüt) senin organize ettiğin SIR toplantıya…

Hakan Bey!

Üniversitenin tarihinde ilk defa böyle bir skandala imza attınız ve bu konuda üniversitenin tarihine kara bir leke sürdüğünüzün farkında mısınız?

Koskoca Ege Üniversitesini ilgilendiren çok önemli bir ihaleyi üniversitenin içindeki resmi makam odanızda değil de üniversitenin dışında gözlerden uzak Gaziemir ilçesinde, o ilçe’nin de en ücra köşesine bulunan Altay Spor Tesislerinin karşısında bulunan (Özsüt) tatlıcı dükkanında o sır denecek toplantıyı neden gerçekleştirdiniz?

Bu sır toplantıyı gözlerden uzak bir yerde yapmayı neden planladınız?

Tatlıcı dükkanında yapılan sır toplantı konusu üniversitenin 1.500.000 TL ye yapılacak olan “Master Plan İhalesi” mi yoksa başka işlerde konuştunuz mu?

Toplantının belli bir aşamasında Genel Sekreter Yardımcınız Emin Küçük Bey ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanınız Fatih Işıkhan toplantı masasından neden kalktılar? Siz ve misafirleriniz ile devam eden toplantının sonucu ne oldu?

Toplantıdan kalkan daire başkanınız Fatih Işıkhan, Emin Küçük Beye dönüp ‘’Baba kurtar beni bu işlerden…’’ dedi mi demedi mi?

Daire başkanınız yaptığınız toplantıda film fırıldak işlerin döndüğünü anladıktan sonra ‘’Baba beni kurtar…’ ’diyerek, duygularını dile getirerek ne demek istedi?

Toplantı esnasında Emin Küçük Bey size dönüp “Bu işler burada olmaz ve konuşulmaz Hakan Bey şu anda yaptığınız iş Rektör Beye inanılmaz zarar veriyor Rektör Beyi sıkıntıya sokacak hakkımız yok.” dedi mi demedi mi?  

Sayın Genel Sekreter! Gözlerden uzak üniversite dışında yaptığınız sır toplantıdan Rektör Beyin bilgisi var mıydı, yok muydu?

Bu toplantının sonrasında birkaç gün sonra Emin Küçük Beyin emekliye ayrılmasının ilgisi var mı yok mu?

Üniversite hastanesinin çatı tadilat ve onarım işi olan 5.000.000 TL’lik ihaleyi neden açık ihale yaparak rekabet koşullarının sağlamasını yapmadınız da davet usulü yaptınız? Bu ihaleyi Ankara ve İstanbul firmalarını neden çağırdınız? İzmir’de çatı onarım işi yapacak firma bulamadınız damı 600 km uzaktan firma çağırdınız?

Hakan Bey bunca sıkıntılardan şaibelerden sonra İSTİFA etmeyi düşündünüz mü? Sizce İSTİFA etmek onurlu bir davranış değil midir? 

Gelelim Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Fatih Işıkhan Beyefendiye!

Fatih Bey!

Süresi dolan kesin teminat bedelleri için süre uzatılmasına gitmeyerek kamuyu milyonlarca lira zarara neden uğrattınız? Bu süre uzatılmasını bilerek atlayarak müteahhit firmaya kıyak mı yaptınız yoksa gözünüzden mi kaçtı?

Kamuyu milyonlarca zarara uğratıp nasıl hala o koltukta oturabiliyorsunuz bunun mantık bir açıklaması var mı?

Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı olarak görev yaptığınız süre içerisinde kaç tane davet usulü ve doğrudan temin ihalesi yaptınız? Bunların kaç tanesini İzmir firmasına verdiniz?

Kendi birimizde yaptığınız ihale kesinleşmeden yer teslimi yapılıp firmaların işe başladığı doğrumu değil mi?

Fatih Bey Gençlik Spor İl Müdürlüğünde, Tesisler Şube Müdür Vekili iken Fetö terör örgütü ile ilgili soruşturma geçirdiniz mi geçirmediniz mi? Eğer geçirdiyseniz soruşturmanın akıbeti hakkında kamuoyunu aydınlatır mısınız?

Öğrencilik hayatınız da ilk, orta ve liseyi hangi okullarda okudunuz?

Çok kısa süre önce üniversite kampüsünün içinde cinayet denebilecek bir kaza sonucu feci şekilde hayatını kaybetmesine sebep olan traktörün teknik bütün aksamlarının kontrol edildiği vize işlemlerini neden yaptırmadınız? Bunları takip etmek sizin göreviniz değil mi?

Kamuyu zarara uğratmak, davet usulü ihaleler yapmak, üniversitenin içinde sizin kendi sorumluluğunuzda olan bir birime bağlı traktörün cinayet denebilecek bir kazada ihmalinizin bulunması yani 23 yaşında bir canın toprağa verilmesi sizin için istifa etmek için yeterli bir sebep değil midir?

Sizce İSTİFA etmek onurlu bir davranış değil midir?

Şimdilik bu kadar amma unutulmamalıdır ki üniversitenin içine huzur gelip kamu zararı bitene kadar haberlere devam…

Daha Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfına Gelmedik! Önemli dosyalar yolda… Haydi hayırlısı… 

Ali Babacan’ın partisinde kimler var? Ali Babacan’ın partisinde kimler var?

“Madencilik sektörü 15 milyar dolar ihracat rakamına ulaşacak potansiyele sahip!” “Madencilik sektörü 15 milyar dolar ihracat rakamına ulaşacak potansiyele sahip!”

KAZIM KURT: “BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ, BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ” KAZIM KURT: “BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ, BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİ 65 YAŞ ÜSTÜ 10 BİN YAŞLIYA ULAŞTI BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİ 65 YAŞ ÜSTÜ 10 BİN YAŞLIYA ULAŞTI

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Editör: Ahmet Tübcel

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
Site en altı
yukarı çık