Artık hiç bir şey gizli kalmayacak!

  • Dolar 5.9426
  • Euro 6.5564
  • GR ALTIN 300.22
  • ÇEYREK 490.85

DEMEK Kİ BOZKURT İLE SOKAK KÖPEĞİNİ AYIRT ETMEK LAZIM

Ahmet Tübcel yazdı.

DEMEK Kİ BOZKURT İLE SOKAK KÖPEĞİNİ AYIRT ETMEK LAZIM
  • 23 Aralık 2019, Pazartesi 12:25

Dün akşam bir rüya gördüm karşıdaki komşum bir kamu kurumunda çalışır, tam bir beden eğitimi hocası gibi sabah akşam spor yapar ve mahalledeki gençlere spor yaptırır.

Kendi bahçesinde tel örgüler arasında gezen bir köpeği vardı. Hava karanlıktı, uzaktan gördüğümde BOZKURT’a benziyordu! Hemen aklıma BOZKURT’un başlıca özellikleri geldi neydi o BOZKURT’un özellikleri;

 

BOZKURTLAR, Türk'ler gibi ataerkil bir yapıdadır. (Yani ataya bağlıdır.)

BOZKURTLAR, Türk'ler gibi teşkilat halinde bir yaşam sürerler.

BOZKURT sürüsünün, Türk ailesindeki gibi bir lideri vardır ve sürü o liderin emrinden çıkmaz.

Savaş şekilleri olarak benzerlik gösterirler. (Bozkurt sürüsü sağdan ve soldan giden öncüler, akabinde de göbekten gelen ana kuvvetle saldırırlar, Türk'ler deki Hilal taktiği buradan gelir.)

Bozkurtlar eşlerini kıskanırlar. (Çok sağlam bir özellik)

Karda yürüyen 40 bireylik bir sürüyü takip eden biri sadece 5-6 ayak izi görebilir. Çünkü sürü önde giden lider BOZKURT’un ayak izlerine basarak ilerler. 6-7 kurt bulacağınızı düşünürken koca bir sürüyle karşılaşabilirsiniz.

Bir BOZKURT sürüsü sadece yiyeceği kadarını avlar ve yine harika bir özelliktir... Kuzulu koyuna saldırmazlar. (Yavrusu olan bir hayvana saldırmazlar.)

Bozkurt dişisi asla bir kara kurtla çiftleşmez.

Buna akaben, bozkurt sürüsünden ayrılmış bir bozkurtta tekrar o sürüye alınmaz.

 

Ama gün ağarıp aydınlandığında gerçeği gördükten sonra gözlerime inanamadım.

O KÖPEĞİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÜNDÜZ GÖZÜYLE GÖRMÜŞ OLDUM. BOZKURT değil SOKAK KÖPEĞİYMİŞ!

Komşuma sorduğumda gece karanlıkta gördüm ben KÖPEĞİ oysaki ben bunu BOZKURT sanmıştım.

O da geçmiş zamanda bir kitapta şöyle bir yazı okuduğunu anlattı ve dünyanın her yerinde av yapmış ve ölümüne yakın bu maceralarını kitaba almış bir avcının anlattıklarından bahsetmek istiyorum dedi.

Aslında kitabı 2 kişi yazıyor ve Ural dağlarında yaptıkları bir avdan bahsediyorlar kitapta.

 

‘’7 kişilik bir avcı ekibi 2 de rehberleri var. Av sırasında bir BOZKURT sürüsüyle karşılaşıyorlar.

Bu kurt Türünden her yerde olmadığı için hepsini avlayıp doldurmak istiyorlar.

Avcıları fark eden sürü, Lider BOZKURT eşliğinde ormana giriyor. Tüm sürü ormana girince içlerinden üçünün geri geldiğini görüyor avcılar.

Sanki vurulmayı bekliyormuşçasına oracıkta öylece duruyorlarmış. Tabi ayıya bile kafa tutabilen güçlü çeneleri av tüfeklerine karşı yetersiz kalıyor ve üçü de vuruluyor.

Sürüyü kaçırmak istemeyen avcılar... Rehberlerin " Ormanın bu bölümü çok sık ve dik yamaçlıdır "uyarısına rağmen, sürünün peşinden ormana giriyor.

 

Avcılardan birini sokan bir yılan yüzünden av yarıda kalıyor ve dönmek zorunda kalıyorlar. Sürüye ulaşamıyorlar yani.

Dönüşte vurdukları 3 kurdu almaya geldiklerinde, kitabın yazarı ölene kadar unutamayacağını söylediği bir manzarayla karşılaşıyor.

 

Not: Kurtlar ölen bir başka kurdu yerler… Fakat yavrularına yedirmezler.

 

Kurtlardan biri ölmüş, birisi ise ölmek üzere ve acı çekiyor... Sonuncu kurtsa kaburgasıyla kalça kemiği arasındaki bölgeden yara almış, ayakta durmakta zorluk çekmesine rağmen Ölen kurdu yemeye gelen 4 Kara kurda kafa tutuyor... 4 Kara kurt ise Yaralı BOZKURT yüzünden ölü BOZKURT ’A yaklaşamıyor.

 

Avcıları gören kara kurtlar hemen kaçıyor. Onların uzaklaştığını gören BOZKURT, ağır yaralı olan ve acı çeken diğer BOZKURT‘un  boğazını ısırıyor ve öldürüyor onu. Sonrada kendi düşüp ölüyor.

Ölen ilk BOZKURT’un da boğazındaki diş izlerini fark edince, daha fazla acı çekmemesi için arkadaşı tarafından öldürüldüğüne kanaat getiriyorlar.

 

Üzerlerine doğrulmuş namludan korkmayan BOZKURTLAR ve diğer gördükleri avcıda hayranlık uyandırıyor.

Kurtları doldurmak yerine gömmeyi daha uygun buluyor. Gömme işlemi bittikten sonra yerdeki kanlara dakikalarca bakıyor. Altın kaplama bıçağıyla koluna bir kesik atıyor ve

BOZKURTLARIN mezarı yanındaki karlara kendi kanıyla tek bir kelime yazıyor SORRY.

(ÜZGÜNÜM)

BOZKURT’ların  bir özelliği de erkeklerinin dişi kurtlara veya diğer dişi köpeklere kendilerine saldırsalar dahi zarar vermemesi‘’

 

Bende merak ettim kendisine sorduğumda senin KÖPEĞİN hangi cins diye yani annesi babası bellimi diye(Çünkü KÖPEK besleyenler bilir cins KÖPEK alırken soyuna bakılır, seceresi olur, annesi sorulur, babası sorulur, şampiyonlukları var mı? diye  )  neyse gelelim konumuza ben komşuma sorduğumda ANNESİ, BABASI BELLİMİ diye oda bana dönüp ‘’ANNESİ BELLİ AMA BABASI BELLİ DEĞİL’’ çünkü biz bu köpeği sokaktan aç susuz kalmış bitkin halde aldık, yani anlayacağınız Ahmet bey bu KÖPEK “SOKAK KÖPEĞİDİR‘’ dedi.

Gel zaman git zaman komşuma rica ettim, birazda biz bakmak istiyoruz bu KÖPEĞE bizde sevaba girmek istiyoruz diye, o da hay hay deyip KÖPEĞİ bize verdi ve bizim bahçemizde bakmaya başladık.

Birde baktık ki KÖPEK komşunun bahçesindeyken bizim bahçeye havlıyordu şimdide o bahçeye karşı havlıyor. Bunu komşuma sordum nedir bu olay diye, kendisi de bana çok anlamlı bir söz sarf etti; ‘’Ahmet Bey KÖPEK bu bahçeden karşı bahçeye havladığı zaman iyi KÖPEK, karşı bahçeden bu bahçeye havladığı zaman kötü KÖPEK olmaz KÖPEK KÖPEKTİR.’’ dedi

Sabah uyandığımda hepsinin bir rüyadan ibaret olduğunu gördüm ama etkisinde kalmamışta değilim.

Neyse sabah işe geldiğimde yine telefon görüşmeleri ihbarlar yine kamu zararları oluşan belgeleri incelemek yine adrese teslim kadrolar falan filan….

Temizeller programında esnaf teşkilatları, kamu kurumları ve Üniversiteler ile ilgilendiğimizi dünya âlem biliyor.

Sabah Bismillah işe başlar başlamaz bir kamu kurumunda çalışan birisi bizi arayarak elinde kamu kurumu ve kurumun ita amiri hakkında elinde belgeler ve bilgiler olduğunu, kendisinin bunları bize vereceğini ve haber yaptırmak istediğini söyleyerek bizden randevuyu koparttı.

Bu şahıs bizim yanımıza gelerek öyle şeyler anlattı ki, ister istemez hemen vakit geçirmeden bu haberlerin yayınlanması ve anlatılan ita amirinin hemen çok acil görevden alınması gerektiğini düşündük. Tabi ki de olayları süzgeçten geçirip aklı selim düşünürken birden beni yetiştiren rahmetli üstadım ve değerli eşinin söyledikleri geldi aklıma ‘’Oğlum her zaman fotoğrafın görünmeyen yüzünü görmeye çalış.” cümlesi geldi aklıma ve olayların derinlemesine içine girdik.

Sonradan anlıyoruz ki bu bize koşa koşa belge bilgi getiren şahıs meğerse kendisine şirin gözüktüğü ve meslektaşı İTA Amirinin ayağını kaydırıp yerine geçmeyi veya kurum içinde daha forslu bir yere gelmeyi hedefliyormuş! Meğerse bütün gayreti oymuş.

Sonra biz biraz daha araştırmalarımızı derinleştirdikten sonra baktık ki bu şahıs her gittiği kurumda aynı naneleri yemiş, İTA amirine şirin gözüküp onların açıklarını bulup gazetelere ve basın mensuplarını kullanarak onların ayağını kaydırıp veya eline geçen bilgi ve belgeler üzerinden onlara tehdit ve şantaj yapıp kurum içerisinde daha iyi bir yere gelmek olduğunu anlıyoruz.

Şimdi siz bunlara yani bu tür mahlukatlara insan diyorsunuz değil mi? Aslında ben buna halk ağzıyla YAVŞAK diyorum. Sizde ŞEREFSİZ diyebilirsiniz benim için mahsuru yok yani.

Sizin iyi görüştüğünüz bir arkadaşınız, sizin ve eşiniz hakkında mahrem bilgileri sağa sola yaysa ve bu bilgilerin gazetelerde ve TV lerde yayınlanması için çaba sarf etse, siz bunun adını ne koyardınız? Ben YAVŞAK koydum! Sizde ŞEREFSİZ diyebilirsiniz.

Çünkü bizim memlekette yetiştiğim ortamda, devletçi, milliyetçi ülkesini seven bayrağını seven ezanını seven, kimseye karşı hain pusu kurmayan, kimsenin arkasından kuyu kazmayan insanların içinde yetiştim dedim ya bizim memlekette bu tür insanlara YAVŞAK diyorlar sizin memlekette ŞEREFSİZ diyorlar herhalde onu bilmiyorum?

Bu insanlıktan nasibini almamış kişiyi derinlemesine birazda araştırdık yani daha önceki çalıştığı kurumlara giderek, aman Allah’ım birde ne gördük! Bu YAVŞAK ŞEREFSİZ’ in yanına asistan, stajyer öğrenci olarak verilen anne baba kuzusu kızlarımıza sarkıntılık etmiş, o kızlarımızın yetkili kurumlarda ifadelerine ulaştık… Ne mi yazıyor?

Onu da bir dahaki yazımda anlatacağım! Bizi izlemeye devam edin…

Aslında siz onu değil de benim komşuyu merak edin! O çok film fırıldaktır. Sahte diplomadan tutunda, sınavlarda kopya çekmeye kadar bütün anılarını anlattı bana. Bir makama gelmek için her yol vardır onda.

Not: Aydın ilinde görev yapan bir Profesör arkadaşıma rüyamı anlattım, oda bana dedi ki inşallah rüyan gerçek olmaz! Hayal kırıklığına uğradığımı anlattım, o da çok üzüldü bana. GERÇEK bir BOZKURT getireceğinin sözünü verdi. Bende onu sıkı sıkı tembihledim YAVŞAK   SOKAK KÖPEĞİ olmasın dedim.

Şadan Gökovalı’nın adı sokağında yaşayacak Şadan Gökovalı’nın adı sokağında yaşayacak

Büyükşehir binlerce engelli vatandaşa hızır gibi yetişiyor Büyükşehir binlerce engelli vatandaşa hızır gibi yetişiyor

Bergama’da kullanılmış kıyafet ve tekstil ürünleri geri dönüşüme kazandırılacak Bergama’da kullanılmış kıyafet ve tekstil ürünleri geri dönüşüme kazandırılacak

Büyükşehir, Bölgesel Isıtma’da En İyiyi Hedefliyor Büyükşehir, Bölgesel Isıtma’da En İyiyi Hedefliyor

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık