Artık hiç bir şey gizli kalmayacak!

  • Dolar 5.9436
  • Euro 6.555
  • GR ALTIN 302.81
  • ÇEYREK 495.1

AV. TARCAN ÜLÜK: ''DEMOKRAT PARTİ ATATÜRKÇÜ ÇİZGİDE SİYASET YAPACAKTIR''

Demokrat Parti Genel Başkan Danışmanı Avukat Tarcan Ülük'ten parti içinde yaşanan olaylar ile ilgili manifesto gibi zehir zemberek açıklama!

AV. TARCAN ÜLÜK: ''DEMOKRAT PARTİ ATATÜRKÇÜ ÇİZGİDE SİYASET YAPACAKTIR''
  • 14 Aralık 2019, Cumartesi 14:53

Aksini iddia eden ve bu yönde çalışanlar gerekli karşılığı en şiddetli şekilde hukuken görecektir.

 

Hemen ifade edeyim mütedeyyin insanlarımızın din ve vicdan hürriyeti ile en temiz, saygın yaşama hakkının savunucusuyuz.

 

Kuran’ı hıfzetmiş, Fıkıhı bilen, itikadlı bir hukukçu olarak İslam dinine sokulan her fitnenin de karşısındayız.

 

Şahsım üzerinden yapılan tartışmalara net bir yanıttır.

 

Rabbim nasip etti Rahmetli Özal, Demirel, Türkeş Allah uzun ömür versin Mesut Yılmaz, Tansu Çiller ve Mehmet Ağar ile bire bir siyaset yapmak, tanışmak, düşüncelerimizi paylaşmak fırsatını buldum.

 

Amacım milletvekili, bakan vs. olmak hiç olmadı. Şimdi de böyle bir amacım yok. Hukuk mesleğini seven, aktif icra eden biri olarak Cumhuriyet değerleri ve Atatürk’ün fikri mirası için bulunduğum her yerde aktif faaliyet gösterdim.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu memlekette en fazla fezleke hazırlatmış hukukçuyum. Fettullah Gülen’in bizzat kendisinin en fazla dava açtığı hukuk kişisiyim. Ergenekon sürecinde iki defa tutuklandım. Bu memlekette Genel Kurmay Başkanına, Başbakan’a, Cumhurbaşkanına avukatlık görevi vermek nasip oldu.

 

Her daim Büyük Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet etmek tek vicdani sorumluluğum ve hedefim oldu.

 

Gelelim DP içindeki şu yaptığımız tartışmalara; Yeni Asya grubuna FETÖ kriptosu bir çok hain dahil oldu.

 

Bunlar Türkiye’nin önemli bir potansiyeli olan ve teşkilat derinliği çok azalmış DP’yi ele geçirmek için Yeni Asya grubunu kullanıyorlar.

 

Sayın Gültekin Uysal’ın çok uyardım. Buna izin vermemesi için. Ancak kendisi de Nur cemaatine bağlı tedrisat ile tanışık olduğundan bunlara karşı fikri yakınlıktan ve duruştan vaz geçemiyor.

 

Atatürkçü fikriyata düşman bir yapıdır Nur cemaati. DP’de yetkili kurulları artık belirleme gücüne kavuştular.

 

Benim Danışmanlık görevimden azledilmem şahsım adına bir önem arz etmez. Böyle bir görev talebim yoktu, ısrar ile verildi ve geri alındı.

 

Hatta ben yazılı ve belgelidir,”Kabul ettiğim görevden kaçmam hoşumuza gitmiyorsa alın.” diye açıkça beyanda bulundum.

 

Mesele bunlar değil.TC Anayasasına göre Partiler Türk milletinin malıdır.

 

Hiç kimse Anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde partilerde T.C. kurucu iradesi dışında bir iradeyi iktidar yapmak için siyaset yapamaz.

 

Şunu anlayın! Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasal düzenine herkes uyarak Demokrasi talep edecek ve siyaset yapacak. Bu temenni değil zorunluluktur.

 

Hiç kimsenin “Ben Atatürk’ü onun koyduğu nizamı sevmiyorum ve demokrasi adına bu nizamı değiştirecek siyaseti şu partide yapıyorum” demek hakkına sahip değildir.

 

Kamusal yarar gereği bu bölücü, nizamı yıkıcı düşünce sahiplerinin siyasi eylemleri ve çalışmaları yasaklanır. Bu Anayasanın ve SPY’sın amir hükmüdür.

 

DP Atatürk karşıtlarının buluştuğu bir Partiye dönüşmeyecektir.

 

Bu yönde ne idareciler nede FETÖ piçleri nede madrabaz siyaset tayfası sebep olacak irade gösteremez.

 

Ne olacaktır? Devlet engel olacaktır. DP Anayasal nizam içinde kalacak ve bu hain çabada olanlar gerekirse yargı önünde hesap vereceklerdir.

 

İç siyaset araçları bahsedilen iç siyasal hesaplarda ki kadar basit tarzda kendi başına bırakılmayacaktır.

 

Şunları sorgulamak gerekmez mi; Sekiz senedir DP’yi yüzde bir oy alamamasının tek sorumlusu AK Parti iktidarı mı? DP’nin idaresinde hiç mi eksiklik yok? Sayın Gültekin Uysal partinin büyümesi ve oy alabilmesi için gerekenleri bilip yapmayan kişi pozisyonundadır. Gültekin Uysal siyaseten donanımlı, yetkin bir kişidir. Ancak DP’ye ödevli bir kişi gibi Radikal Demokrasi söylemi ile eksen değiştirmenin yolunu seçmiştir. Bu hesabı kendi parti tabanına da Türk kamuoyuna da Devlet nizamı a da izah etmelidir.

 

Eğer sizlerde vatanına ve Atatürkçü fikriyata muhalif değilseniz niçin Cumhuriyet için Demokrasi talebinin TC’ne muhalif, gayrı milli siyaset piyonlarının tamamının talep ve dili olan “Radikal Demokrasi” ye dönüştüğünü sorgulayınız.

 

Diğer teferruatı bırakınız. Kim ne olmuş! İl Başkanı, ilçe Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı vs. İnanın bu sıfatların önemi sadece muhatapları içindir.

 

Bizim sıfat vs. sahibi olmaya ihtiyacımız yoktur. Böyle bir iddiamız da yoktur.

 

Ancak DP Anayasal düzen dışına çıkartılmayacaktır ve buna heves edenler cezalandırılacaktır. Bu irademiz tamdır.

 

”Demokratız” süslemesi ile Demokrasiyi Cumhuriyeti zayıflatacak araca dönüştürmek niyetine karşı duracağız. Yobaz, kökten dinciliğe, marjinal solculuğa ve bölücü fikriyata evrilmesine Demokrat Partinin izin veremeyiz.

 

Demokrat Parti milli, milliyetçi, Cumhuriyetçi ve Atatürk’ün izinde bir siyasal hareket olarak yine, yeni, yeniden Celal Bayar’lar, Adnan Menderesler, Süleyman Demireller çıkartarak iktidara talip olmalıdır ve olacaktır.

 

Saygılarımla

Av. Tarcan Ülük

 

Size somut bir örnek; Gültekin Uysal’a hakkımızda gereğini ifa için talepte bulunan, diğerlerinin hocam dediği şahıs!!!Sayın Genel Başkan da gereğini ifa talebinde bulunan bu şahsın talebini geciktirmeden ifa ederek DP’mize hizmetlerine devam etmiştir!!!

 

İşte Bu yazıya yanıt yazan Cüneyt Batumeli kimmiş? Profiline bakın; “Yeni Asya” ,”Nurcu”, “Laz ayrılıkçısı”, “Atatürk karşıtı” ve “Demokrat Partiyi yönetiyor” iddiasında. Profilinde ki bilgilere göre ...Birde BATUM da yaşıyormuş!

DP Batum da kaç oy almış?

 

Not; Bu şahsın FETÖ ile iltisaklı olup olmadığı ve diğer ilgililerin durumu Türk adli istihbarat makamlarına iletilmiştir. Yanıtlar da ayrıca paylaşılacak ve ilgilileri hakkında gerekli işlemler sürat ve kararlılıkla ifa edilecektir.

 

KIRAT üzerindeki Nur maskeli FETÖ vesayetinden kurtularak ŞAHLANACAKTIR...

Başkan İduğ hizmetleri için Naşit Kılıç’a teşekkür etti Başkan İduğ hizmetleri için Naşit Kılıç’a teşekkür etti

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI İZMİR’DEN SESLENDİ CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI İZMİR’DEN SESLENDİ

BURHANİYE HASAT FESTİVALİ COŞKUYLA GEÇTİ BURHANİYE HASAT FESTİVALİ COŞKUYLA GEÇTİ

BODRUM’DA BİNALARIN DIŞ CEPHELERİ GÜZELLEŞECEK BODRUM’DA BİNALARIN DIŞ CEPHELERİ GÜZELLEŞECEK

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık