UGTF Başkanı Tübcel: “Hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl diliyorum”
Haber
31 Aralık 2020 - Perşembe 13:43
 
UGTF Başkanı Tübcel: “Hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl diliyorum”
Uluslararası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tubcel, bir mesaj yayımlayarak, basın camiasının yeni yılını kutladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur. Umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” sözünü hatırlatan Tübcel, 2020 yılında yaşananların insanlara umutsuzluğa sevk etmemesi gerektiğini vurguladı.
GÜNDEM Haberi
UGTF Başkanı Tübcel: “Hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl diliyorum”

Tübcel, “2020 yılı deyince; ne yazık ki akıllara deprem, salgın, çığ, terör olayları, yangınlar, gözyaşı ve bir an önce geride bırakmak istediğimiz bir yıl geliyor. Halbuki 2020 yılına da sevdiklerimizle hep birlikte mutlulukla karşılamıştık. Geride bıraktığımız 2020 karamsarlıklar üzerine kurulu bir yıl olsa da bizlerin umudunu asla kıramadı. Deprem geldi Ayda bebek umut oldu, salgın geldi kahraman sağlıkçılarımız ve Türk bilim insanları dünyaya umut oldu, yangınlar, çığ hiçbiri umudumuzu yenemedi Türkiye tek yürek oldu. Millet olarak bizlerin, umutsuz olmaya hakkımız yok” dedi.

 

UMUT HEP BİZİMLE OLSUN

 

2020 Yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, 2021 yılına güçlü bir birikimle girildiğini belirten UGTF Başkanı Ahmet Tübcel, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki yıl, salgının etkilerini azalttığımız ve inşallah tamamen yendiğimiz yıl olacak. Bunun içinde dikkatli olmaya, gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Dolayısıyla 2021’i tedbirli bir umutla karşılayacak ve yenilenme başarı ruhunu camiamızda hissedeceğiz. Umut hep bizimle olsun, çalışmak ve üretmek hep bizimle Yeni yıl ülkemize sağlık ve bereket getirsin. Daima yan yana olacağız, birlikte güzel günlere yürüyeceğiz.”
 

GAZETECİLİK YAŞAM TARZIDIR

 

Gazetecilik mesleğinin bir yaşam tarzı olduğuna dikkat çeken Federasyon Başkanı Ahmet Tubcel sözlerini şöyle sürdürdü: “Günlük çile çekmeyi yaşam tarzı haline getirmiş değerli ve bir o kadarda fedakâr olan basın mesleğine gönül vermiş meslektaşlarımız büyük özveri ile her koşulda, günün her saati, tatil veya bayram demeden görevlerini icra etmektedir.

Toplumun bilgilendirilmesi sürecinde çok önemli görevler üstlenen basın mensupları son dönemlerde sektörümüzün yaşadığı birçok sorunlar, sıkıntılar nedeniyle bir o kadarda olumsuzluklara rağmen. Mesleğimizin önem ve değerini bilerek, asgari yaşam şartlarına kavuşmak adına her şart ve koşulda mücadelemizin devam edeceğini belirtmek isteriz.”

 

YENİ YIL KUTLU OLSUN

 

Yeni yılın ülkemize sevgi ve hoşgörü getirmesini temenni eden Tübcel, “Yeni yılda ülkemizde ve memleketimizde sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve yardımseverlik duygularının arttığı huzur ve güvenin tesis edildiği, içinde yaşanılan zamanın en inçe ayrıntılarıyla faydalı bir şekilde yaşanıldığı günler temenni ediyorum. Hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü, mutluluk ve başarı dolu bir yıl diliyorum. Demokrasinin temel taşlarından olan ve bir ülkenin olmazsa olmazlarından kıymetli meslektaşlarımın da yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UGTF, Başkanı, Tübcel:, “Hayallerin, ve, umutların, gerçeğe, dönüştüğü, bir, yıl, diliyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı