Tire Hayvan Barınağındaki korkunç olaylar!
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 14:02
 
Tire Hayvan Barınağındaki korkunç olaylar!
Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel’in hazırlayıp sunduğu Temizeller programına katılan, Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Tire Temsilcisi Seher Kul, Tire Belediyesine ait Hayvan Barınağındaki korkunç olayları anlattı.
GÜNDEM Haberi
Tire Hayvan Barınağındaki korkunç olaylar!

Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel’in hazırlayıp sunduğu Temizeller programına katılan, Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Tire Temsilcisi Seher Kul, Tire Belediyesine ait Hayvan Barınağındaki korkunç olayları anlattı.

Hayvanların siyaset üstü olgular olduğuna dikkat çeken Kul, barınakta ölen hayvanların sayısının giderek arttığını dile getirdi.

 

Verilen sözler yerine getirilmedi

 

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın verdiği bir takım sözlerin yerine getirilmediğini de hatırlatan Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Tire Temsilcisi Seher Kul, “Belediye Başkanımız göreve geldiğinde birtakım sözler verdi bize ama yerine getirmediği için birtakım hezeyanlar yaşadık. Açıkçası böyle olmasını biz de istemezdik. Çok mücadeleler verdik ve birçok hakarete uğradık. Hayvanlar siyaset üstü bir olgudur. Hayvanların siyaseti yoktur. Bizim de amacımız hayvanları korumak ve kendisinden de bu konunun dışında hiçbir talebimiz olmadı. Hayvan barınağına 18 ay önce bir tadilat başlattılar ama maalesef halen bitirilemedi. Bunun yanı sıra barınakta tedavi ve kısırlaştırma anlamında bazı sıkıntılar var. Fiziksel koşullar anlamında bazı sıkıntılar var” dedi.

 

Hayvanların içler acısı haline fotoğrafladık

 

Tire Belediyesine ait Hayvan Barınağındaki hayvanların bakımsızlık nedeniyle bir deri bir kemik kaldığını belirten Seher Kul, “5-6 ay önce yaşanmış bir olay ise buradaki bir şahıs el arabasıyla hayvanları topluyor ve belediye kepçesiyle barınağın içerisine açılan çukurlara gömülüyor hayvanlar. Hayvanlar aç kaldıkları için hayvanlar bir deri bir kemi kalmış durumda. Bunu fotoğraflarla da ispat ettik. Görüntülere eski görüntüler diyebilirler ancak hepsinin çekiliş tarihleri belgelidir” diye konuştu.

 

Hakarete uğradım

 

Kendisinin hayvanları koruma adına girdiği yolda hakaretlere de uğradığını ifade eden Seher Kul, şunları söyledi:
“Sadece hayvanları korumak adına girmiş olduğum bu yolda inanılmaz hakaretlere uğradım. Ağır tahrik edildi, darp edildim, hakarete uğradım. Bu konularla ilgili adli süreç başladı. Bunları sadece hasta köpekleri tedaviye götürmek istediğim için yaşadım.  Yaşadıklarım için üzüntülüyüm. Ben ilçemin belediye başkanını asla karalama içerisinde olmam. Ama kendisiyle görüşmeye gittiğimde, kurumunda olmasına rağmen benimle görüşmemesi büyük bir üzüntüdür. Bugün bir duyum aldım ve Belediye Başkanı Seher Kul gelirse kesinlikle içeri almayın diye bir talimat vermiş.  Bunu duyduğumda büyük bir üzüntü duydum. Umarım bu duydukların doğru değildir ve başkan böyle bir talimat vermemiştir.”

Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Tire Temsilcisi Seher Kul, Türkiye’de yasaların yaptırım gücünün bulunmadığını belirterek, “Umarım yasalarımızın yaptırım gücü olur ve hayvanlarımız eziyet çekmekten kurtulurlar” temennisinde bulundu.

Kul’un konuşmalarına çok sayıda destek mesajlarının yanı sıra tire Belediyesi çalışanları olduğu öğrenilen şahıslardan da hakaret vari mesajların gelmesi dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Hayvan, Barınağındaki, korkunç, olaylar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı