Menemenspor'da oynanan oyunlar gün yüzüne çıkıyor!
Haber
04 Şubat 2021 - Perşembe 12:07
 
Menemenspor'da oynanan oyunlar gün yüzüne çıkıyor!
Menemenspor Kulübü kurucularından Fikret Uzun, ilçedeki kulüp üzerinde oynanan oyunları mahkemeye taşıdı. Uzun’un girişimleri ile kulübün içerisinde oynanan oyunlar gün yüzüne çıkıyor.
GÜNDEM Haberi
Menemenspor'da oynanan oyunlar gün yüzüne çıkıyor!

Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel’in hazırlayıp sunduğu Temizeller Programına konuk olan Fikret Uzun, Menemenspor’u kurtarma mücadelesi verdiklerini bunun da sonuna geldiklerini dile getirdi.

Menemenspor’da yaşananları iki aşamalı olarak ele alan Fikret Uzun, “Menemenspor olayını iki aşamalı olarak ele alabiliriz. Biri 2018 ikincisi ise Mayıs 2019. Bu bu tarihlerde yapılan her iki kongreye de dava açıp gerekli belgeleri mahkemeye sundum. Bunların neticesinde iki dosya birleştirilerek, 22 Ekim 2020 tarihinde kongrelerin iptal kararı verildi, her iki kongre de iptal edildi. Şu anda ise mahkeme kararı karşı taraf tarafından istinaf mahkemelerine gönderildi. Bunun sonucunda da hayırlı bir haber bekliyorum. 11 Şubat 2021 tarihinde de kayyum için mahkeme kararını bekliyoruz” dedi.

 

ETİK OLMAYAN DAVRANIŞLAR

 

Menemenspor yönetimindeki bazı insanların etik olmayan davranışları içerisinde olduğunu ifade eden Fikret Uzun, “Bir kongrenin yapılabilmesi için öncelikle yönetim kurulu kararı gerekiyor, gündem maddeleri gerekiyor, ilanı gerekiyor ve hazurun listesi gerekiyor. Mahkemeye verilen ilk evraklarda yönetim kurulu kararında 7 kişilik bir imza ile karar vardı. Bunlardan da üç imza şüpheliydi. Bunlardan da yapılan kıriminal incelemede 2 imzanın gerçek sahiplerine ait olmadığı ortaya çıktı. Ama Mayıs ayının 24’ncü günü mahkemeye bu yönetim kurulunun imzasının 10’a tamamlandığı görüldü. Bu da ayrı bir suçtur. Ayrıca bir şirket olayı var, Menemenspor Sportif Faaliyetler A.Ş. diye. Bu şirket de Tahir Şahin’in özel bir şirketi. Kongre yapıldıktan sonra, Şirket hakkında Menemen Belediyesi Meclis toplantısında bir meclis üyesinin uyarmasıyla apar topar şirketin olağan genel kurulu yapılarak, Menemenspor’un 3 yöneticisi bu şirketin yönetim kuruluna giriyor. Burada etik olmayan bir davranış var. Bir yönetim kurulu üyeleri kulübün tüm aktif pasifleriyle birlikte bu şirkete devrediyorlar ve daha sonra da gidip bu şirketin yönetim kurulu üyesi oluyorlar” diye konuştu.

 

YANLIŞLIKLAR GAZETE İLANINDA DA VAR

 

Uzun sözlerini şöyle sürdürdü; “Yine gazete ilanında yapılan yanlışlar var. Buruda yayınlanan ilanın üst bölümünde 2019 yazarken alt bölümünde 2019 tarih ibaresi var. Eğer bu gazete 2018 tarihli ise çok büyük sıkıntı var. 8-9 ay sonrasında yapılmış bir kongre ilanı için bana çok ters geliyor. Eğe bu gazete 2019 tarihli ise bu kez de gazetenin yapmış olduğu yayının güvenirliğini sorgulamamız lazım. Gazetenin güvenli olmadığını gösterir. Bunların yanı sıra 2019 mayısındaki kongrede, almış olduğum isim listesinde 147 üye bulunurken, mahkemenin atadığı bilirkişinin raporunda ile kulübün 114 üyesi ortaya çıkıyor. Yani 147 kişilik hazurun listesinin de sahte olduğunu gördük. Bunun yanında kulübe üye olan 13 kişinin de bu hazurun listesinde yer almadığını gördük. Bunlar çok üzücü, rahatsız edici ve Menemen’i yoran olaylar.”

 

RESMİ ÖNLÜ ARKALI GÖRMEK GEREKİR

 

Menemenspor olaylarına geniş bir çerçeveden ve resme önlü arkalı bakılması gerektiğini vurgulayan Fikret Uzun, “Şu anda takımımızın 2018 yılından buyana çekilen resimlerini önlü ve arkalı olarak görmekteyim. Resimlerin bir görünen bir de görünmeyen yüzü var. Ben bu resimlerin arka yüzünü de görebildiğimiz için İzmir, Ankara, Denizli, Adana, Bursa, Bandırma, İstanbul, Giresun ve Türkiye’nin bütün illerinden bana bilgi akışları geliyor. Gelen bu bilgiler arasında da çok üzücü şeyler duyuyorum. Bunları da buradan zikretmek istemiyorum. Arkadaşlardan WhatsApp hattına gelen bilgi ve belgeler var. Bunları da ekranlardan paylaşmak istemiyorum çünkü kulübüme zarar vermek istemiyorum.

Bugün de herkesin transfer yaptığı bir dönemde, güçlerine güç kattıkları bir dönemde Menemenspor’dan üç futbolcumuz daha gitmiş. Bu da takımı daha güç bir duruma sokacağından eminim” dedi.

 

MAHKEME KARARI OLMASAYDI…

 

Yaptıkları mücadelenin kendi davası olmadığını ifade eden Fikret Uzun, davanın Menemenlilerin davası olduğunu ve sonuna kadar da takipçisi olacaklarını kaydetti.

Uzun, “Tahir Şahin’in Menemen Belediye Başkanlığı döneminde Menemenspor’a aktarılan yaklaşık 174 adet gayrimenkulün gelirlerinin nereye harcandığını veya aktarıldığını bilmiyorum. Spor kulübü şirkete devredilirken bunlar da aktarılmış mıdır, başka yere mi yönlendirilmiştir bunları bilemeyeceğim. Eğer benim mahkemem olmasaydı, Menemen’de sportif faaliyet diye bir şeyin kalacağını zannetmiyorum. Ben mahkemeye başvurduğu zaman ihtiyati tedbir kararı koydurmuştum. Bundan dolayı da şirketin satışı söz konusu bile değildi. 25 Mayıs’ta yapılan kongrede de her ne hikmetse, Aralık ayında aldıkları karara istinaden 25 mayısta da mevcut olanı derneğin içerisine soktular. Bilmediğimiz bir şirketi rahatlıkla söyleyebilirim ki naylon üyelerle genel kuruldan geçirip şirketin içerisine soktular. Ama tekrar söylüyorum mahkeme kararına istinaden bu olayın gerçekleşmesi, kulübü şirkete devretme olayı yoktur. Yani Aralık 2018 tarihinde alınan kararlar Nisan 2019 tarihli mahkeme kararıyla dondurulmuş haldeydi. Bugüne kadar o kadar çok suç unsuru olan şeyler var ki İstinaf mahkemesinden sonra bu suç unsurlarının da hayata geçeceği kanısındayım. Bu olay benim davam değil Menemen’in davasıdır ve sonuna kadar takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Uzun’un konuşmalarına çok sayıda destek mesajları geldi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Menemenspor'da, oynanan, oyunlar, gün, yüzüne, çıkıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı