Menemenspor’da neler oluyor? Taraftar çileden çıktı
Haber
27 Ocak 2021 - Çarşamba 11:41
 
Menemenspor’da neler oluyor? Taraftar çileden çıktı
İzmir’in profesyonel spor kulüplerinden olan Menemenspor’da yaşananlar dudak uçuklattı. Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel’in hazırlayıp sunduğu Temizeller Programında masaya yatırılan Menemenspor’da yaşananlar belgeleriyle ortaya kondu.
GÜNDEM Haberi
Menemenspor’da neler oluyor? Taraftar çileden çıktı

Aylarca Menemen ile ilgili programlar yaptıklarını hatırlatan Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel, Menemen halkının sesi olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Tübcel, “Aylarca Menemen ile ilgili programlar yaptık. Yapılan yolsuzluklara ve yapılan yanlışlara işaret ettik. Menemen halkının sesi olduk. Sessiz çoğunluğun sesi olduk. Menemen’de korku imparatorluğu kurulmuştu. Şimdi aynı durum Aliağa belediyesinde var. Elbette tüm belediye başkanlarını aynı kefeye koyacak değiliz. Doğru ve dürüst çalışan Belediye Başkanlarını tenzih ediyorum” dedi.

 

“Koltuğu kendi güçleri için kullanıyorlar”

 

Program yorumcularından Tahsin güzel ise 4 kez oda başkanlığı görevini yaptığını hatırlatarak, insanların oturdukları koltuğu, kendi güçleri için kullandıklarına işaret etti.

Bu uygulamanın Türkiye’nin her yerinde var olduğuna dikkat çeken Güzel, “O koltuk hizmet adına insana güç vermesi lazım. Ama bizde öyle değil. O koltuğu insanlar güç olarak kullanıyor. Maalesef bizim ülkemizde böyle bir durumu var. Bu sadece odalarda, belediyelerde değil. Birçok yerde bu var. Bu gücü temsil ettiği kurum adına değil, temsil ettiği insanlar adına değil bazen ikballer adına kullanılıyor. Maalesef bizim ülkemizde bunlar oluyor” dedi.

“Kimin ne iş yaptığı belli değil”

 

Menemenspor’un resmi internet sitesine bakıldığında kimin ne iş yaptığı belli olmayan bir kurum bilgisiyle karşılaştıklarını dile getiren Ahmet Tübcel, şöyle dedi;
“Menemenspor’un resmi internet sitesine girildiğinde önümüze bir fotoğraf çıkıyor. Eski Belediye Başkanı Sayın Tahir Şahin’in fotoğrafı çıkıyor. Bu ne anlama geliyor sizce? Şimdi de Menemenspor kulübünün başkanı mı? Değil. Menemenspor’un onursal başkanı. İnternet sitesinin kurumsal sayfasına bir bakın. Ne diyor orada? Yapım aşamasındadır. Sitede başkanı belli değil, yönetimi belli değil, futbol kulübünün teknik direktöre, genel menajeri, futbol şube sorumlusu, vesaire vesaire… yöneticiler belli değil, kimin ne iş yaptığı belli değil.”

“Onursal başkanlık büyük bir tezgahtır”

 

Hiçbir zaman onursal başkanlık diye bir şey olmadığına işaret eden Tahsin Güzel, onursal başkanlığın ve bunun gibi şeylerin büyük bir tezgâh olduğunu ifade etti.

Güzel, “Bunlar en büyük tezgâh. O zaman onursal Cumhurbaşkanı, onursal bilmem kim diye sıfatlar çıksın ortaya. Bu ülkede kaç tane başbakan kaç tane cumhurbaşkanı değişti. Böyle bir şey olması mümkün değil. Türkiye’de onursal başkan demek bir tezgâh demektir. Bu da çok kurumda var” diye konuştu.

 

Taraftarın yönetime tepkisi

 

Programda Menemenspor taraftarının Menemen ilçesinde yaptığı kulüp yönetimine tepkileri ekrana taşındı.

Adanaspor maçında 6 yabancı oyuncu kuralını ihlal ederek hükmen mağlup ilan edilen Menemenspor’da, yönetimin hamlelerine taraftar grubu Menemen Gençlik tepki gösterdi. Menemen İlçe Stadı yanında toplanan taraftar gurubu adına açıklama yapan Hakan Paloğlu, takım içinde yaşanan ani değişikliklere ve futbolculara yapılmayan ödemelerin takımı kötüye götürdüğünü iddia ederek kulüp yöneticilerinin iyi yönetemediğini söyledi.

 

Tahir Şahin'e tepki

 

Onursal Başkan Tahir Şahin'in kulübe üye dahi olmayarak kendini onursal başkan ilan ettiğini söyleyen Paloğlu, “Kulübü şahsi şirketi gibi kullanarak kulübün tüm gelirini gasp etmektedir. Olay adli mecralara taşındığında biliyoruz ki sözde başkan, sözde olduğunu kendisi açıklayacak ve tüm suçu mevcut yönetime yükleyecektir” dedi.

 

Gizli anlaşma iddiası

 

Paloğlu, "Tüm spor kamuoyunda sözde başkanın rezillikleri konuşulurken, sözde başkan hatalar zincirine en büyük halkayı ekleyerek, kulüp tarihinin en önemli ismi olan Cenk Laleci görevde iken gizli kapaklı şekilde Ümit Karan ile anlaşmış. Kulüp sosyal medya hesabından Cenk Laleci ile karşılıklı anlaşarak ayrıldık imajı oluşturmaya çalışsa da gerçek saatler sonra ortaya çıkmış, Cenk Laleci’nin görevine kulüp tarafından son verildiği herkes tarafından öğrenilmiştir" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Menemenspor’da, neler, oluyor?, Taraftar, çileden, çıktı,
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı