Menemen'de yeni istifalar yolda!
Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 17:08
 
Menemen'de yeni istifalar yolda!
İzmir Menemen ilçe belediyesinde istifa eden CHP’li meclis üyeleri furyasına her geçen gün yenileri katılarak yeni istifalar bekleniyor.
SİYASET Haberi
Menemen'de yeni istifalar yolda!

ÖZEL HABER - İzmir Menemen ilçesinde 2019 yerel seçimlerinde belediye seçimleri kazanan Serdar Aksoy 17 ay sonra yaptığı usulsüz çalışmalar ve işlemlerden sonra Menemen Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı operasyonla gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Menemen CHP örgütünde partililerden aldığımız bilgilere göre Deniz Karakurt’un başkan vekilliği esnasında parti örgütünü olayların dışında tutması ve hala başkan vekili ve parti üstü hareket etmesinden dolayı menemen CHP örgütünde kaos ortamı yaratmasına sebebiyet verdiği bununda sebebinin parti saflarına yerel seçim öncesi katıldıklarına bunun için parti aidiyeti ve kültürü yerleşmediğine yer veren duayen partililer bununda sonucu parti içerisinde kutuplaşmalara yol açtığını belirttiler.

Belediye başkanı Serdar Aksoy tutuklanmadan kısa bir süre önce kesin ihraç talebiyle partisinin yüksek disiplin kurulana verilmiş, partiden atılacağını anlayan Aksoy sosyal medyadan açıklama yapıp partisinden istifa etmişti. Serdar Aksoy’un kadim yol arkadaşlarından meclis üyesi Noyan Özkan da sosyal medyasından “yolun yolumuzdur” diyerek Serdar Aksoy’a sonuna kadar bağlılığını iletip CHP den aynı gün istifa ettiğini duyurmuştu.

Kısa bir süre önce de CHP’li meclis üyesi Seval Bozkurt partisinden istifa edip bağımsız olarak kalacağını duyurmuştu.

İSTİFALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR.
Haber kaynaklarımız ve partililerden aldığımız bilgilerde önümüzdeki günlerde Menemen Belediyesinde CHP’li bazı meclis üyelerinin de partisinden istifa edip (isimleri bizde saklı) bağımsız olarak meclis üyeliklerine devam edeceği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Menemen'de, yeni, istifalar, yolda!,
Yorumlar
Haber Yazılımı