İhtiyaç sahiplerine Hüseyinoğulları’ndan çağrı
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 14:08
 
İhtiyaç sahiplerine Hüseyinoğulları’ndan çağrı
Hüseyinoğulları ismiyle tanınan Sedat Bozkurt, ihtiyaç sahiplerine çağrıda bulunarak “Durumu müsait olmayan, yakacağı olmayan Hüseyinoğulları’na gelsin. İllaki bir çare buluruz insanımıza. Muhakkak gelsinler” dedi.
- Haberi
İhtiyaç sahiplerine Hüseyinoğulları’ndan çağrı

1970 yılında Urfa Siverek’de doğan ve İzmir’in Tepecik semtinde ikamet eden Sedat Bozkurt ve ailesi ticaret ile uğraşıyor. Hüseyinoğulları işletmelerinin sahibi olan Bozkurt ve kardeşleri odun, kömür, sebze ve meyve ticareti yapıyor, nikah ve düğün salonları, Buca Kaynaklar’da piknik mesire alanı ve Gümüldür, Ürkmez mevkiinde halk plajı çalıştırıyor.

“Hayırhanemiz var”
Hüseyinoğulları ailesi ve çalışanları olarak yıllardır bir hayır haneleri olduğunu belirten Bozkurt, “İhtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz. Bize yakın olan, bizi tanıyanlar bizle beraber yardımlarda bulunur biz de bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaşması için aracı oluruz. Muhitimizde dar gelirli aileler oldukça yoğun. Onlara ve dahasına elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz” diye konuştu.   

Tepecik’de  Hüseyinoğulları olarak herkes tarafından tanındıklarını dile getiren Bozkurt, “Herkes bizi biliyor, bilmeyenlere de bilenler söylüyor. Mesela gelip ekmeğe ihtiyacım var diyor, yakacağa, kuru gıdaya ihtiyacım var diyor. Bizde bunu elimizden geldiğince temin ediyoruz” dedi.

“Yardımseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturuyoruz”
Yardımda bulunmak isteyenleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturduklarını vurgulayan Sedat Bozkurt şöyle konuştu;

 “Yardımda bulunmak isteyen zengin arkadaşlarımızı da ihtiyaç sahipleriyle buluşturarak onlarında yardım etmesine vesile oluyoruz. En önemli özelliğimizde bu. Mesela İsmail Özdede ve Mimar Marketler sahibi Hasan Bitirim yıllarca bize gıda gönderirler, bende ihtiyaç sahiplerine verdim. Kalanları da insanları incitmeden yarı fiyatına satarım, o kazanılan parayı da nakdi yardım olarak yine ihtiyaç sahiplerine veririm.”

“İnsanları sevindirmek bizi mutlu ediyor”
Bozkurt, geleceğe yönelik hayalinin  evlatları ve torunları tarafından da bu hayır olaylarının devam ettirilmesi olduğunu kaydederek şunları söyledi;

 “Yaptığımız işlerde samimiyiz, ne siyasi rantımız ne de ticari rantımız var. Allah rızası için birlik ve beraberliğimiz için çalışıyoruz. İnsanları sevindirmek bizi mutlu ediyor.”

Her bölgede yardımsever insanların muhakkak olduğuna dikkat çeken Bozkurt, “İhtiyaç sahipleri bir şekilde ulaşsın, varlıklı insanlarda yardımcı olsun çünkü ömür dediğimiz kısa bir süreç gelip geçicidir. Mal mülk de hiçbir yere gitmiyor hiç olmazsa burada yaşarken değerini bilip paylaşalım, paylaştıkça çoğalır zaten malımız” diye konuştu.

“Mahalle muhtarlarıyla irtibattayız”
İhtiyaç sahiplerine yardımcı olanlara ekstra yardımcı olduklarını belirten Sedat Bozkurt, “Mahalle muhtarlarıyla da hep irtibat haldeyiz, selden sonra insanlar çok mağdur oldu bu mağduriyeti giderebilmek için mahalle muhtarlarıyla birçok kişiye kömür odun yardımında yine bulunduk. Yakacak yardımında bulunmak isteyenlere de işletmemizde bir çok kolaylık yaptık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhtiyaç, sahiplerine, Hüseyinoğulları’ndan, çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı