"Beceremiyorsanız valilikleri örnek alın"
Haber
04 Ocak 2021 - Pazartesi 10:46
 
"Beceremiyorsanız valilikleri örnek alın"
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak ilçesinde yardım dağıtırken, gereken önlemi almaması ve dağıtım planlanması oluşturulmaması nedeniyle oluşan görüntüye, AK Parti’den tepki geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, ‘’İBB alınan tedbirlere zarar vermeye devam ediyor. Salgın döneminde izdihamsız desteği beceremiyorsanız valilikleri ve sivil toplumu örnek alabilirsiniz ‘’ dedi.
SİYASET Haberi

Pandemi nedeniyle, yılbaşı kapsamında, ülke genelinde 3 gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kolilerini dağıtma biçimi, uygulanan yasağa gölge düşürdü. Konak’ta, Büyükşehir Belediyesi’nin yardım aracı mahalle arasına girdiğinde, herhangi bir dağıtma planlaması olmadığı için yardım kolilerini gören vatandaşlar, yardım aracının başına toplanınca, izdiham oluşurken, sosyal mesafenin kalmadığı görüntüler, vatandaşlar tarafından görüntüye alındı.   Yardım dağıtımında yaşanan bu olumsuzluğa, AK Parti kanadından tepki geldi. Sosyal medyadan görüntülere paylaşan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, ‘’Hükümetimiz Covid-19 ile mücadele ederken, toplumumuz fedakarlıkla alışkanlıklarını kenara bırakırken; İBB alınan tedbirlere zarar vermeye devam ediyor. Salgın döneminde izdihamsız desteği beceremiyorsanız valilikleri ve sivil toplumu örnek alabilirsiniz. ‘’ dedi. AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Said Başdaş ise ‘’Medyatik İzmir Büyükşehir Belediyesi yine yaptı yapacağını. Hizmet edeceğim derken, eline yüzüne bulaştırmakta üstüne olmayan CHP zihniyeti; pandemi sürecini gözetmeksizin ihtiyaçlı ailelere erzak dağıtacağız derken, sokağa çıkma yasağında milleti sokağa döktü. Rezillik.’’ dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise yapılan yardımı "Bir işi de elinize yüzünüze bulaştırmasanız keşke.. Bunca tedbir ve kısıtlamaya ket vurmak istercesine yardım adı altında insanların sağlığını ve onurunu hiçe sayamazsınız! Madem yardım yapmak istiyorsunuz, Vefa Sosyal Destek Gruplarını örnek alın ve bu rezilliği tekrarlamayın” diye eleştirdi.

 

 

 

Konak İlçe Başkanı Sait Baştaş da sosyal medya hesabından CHP'nin yine yardımı eline yüzüne bulaştırdığını ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Beceremiyorsanız, valilikleri, örnek, alın",
Yorumlar
Haber Yazılımı