Aydın Şengül'ün iddia edilen ses kayıtları sahte çıktı
Haber
19 Şubat 2021 - Cuma 13:15
 
Aydın Şengül'ün iddia edilen ses kayıtları sahte çıktı
Son günlerde İzmir gündemini meşgul eden 2007-2009 ve 2018-2019 Dönemleri AK Parti İzmir İl Başkanı ve 24. dönem milletvekili Aydın Şengül’e yapılan kumpasın şifrelerini Temizeller ortaya çıkardı
SİYASET Haberi
Aydın Şengül'ün iddia edilen ses kayıtları sahte çıktı

Temizeller Haber Merkezi / Son günlerde İzmir gündemini meşgul eden 2007-2009 ve 2018-2019   Dönemleri AK Parti İzmir İl Başkanı ve 24. dönem milletvekili Aydın Şengül’e yapılan kumpasın şifrelerini Temizeller ortaya çıkardı

Aydın Şengül’ün ses kaydı iddia edilen bir montajlanmış kayıt üzerine yapılması istenilen siyasi operasyon BOŞA ÇIKTI.

2014 yılında İzmir büyükşehir belediye başkan adayı olan Başbakan Binali Yıldırım’a yapılan operasyon unutulmamışken şimdide bu operasyon üçüncü kez Aydın Şengül’e yapılıyor

Yapılan bu siyasi operasyon akıllara acaba İzmir’de Ak partiye yapılan feto cu operasyonlarını gündeme getirdi

Geçmiş dönemde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik 2013 yılı 17/25 Aralık siyasi operasyonla bu kumpaslar zirveye ulaşmıştı.

Şöyle uygulamaya konulan kumpaslara bir göz atacak olursak;

2009 yılında İzmir il başkanı Aydın Şengül ile başlayan operasyon 2011 yılında Binali Yıldırımın bacanağı ile devam etti. Bunlarda başarılı olamayan ekip 2013 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 17/25 Aralık siyasi operasyonlarla zirveye ulaştı, bunlardan sonuç alamayan ekip 2014 yılın da İzmir büyükşehir belediye başkan adayı olan Binali Yıldırıma siyasi operasyon çekerek, tam seçim üzeri bacanağına operasyon yaparak gözaltına aldırdılar sonuç yine sıfır karar BERAAT.

Siyasi operasyonlarda tecrübe kanan bu ekip hiçbir operasyonda başarılı olamazken yine İzmir siyasetinin AK Partideki önemli ismi Aydın Şengül’e yine kumpas ve tuzaklarla üzerine gitmeye başlayıp montajlı ses kasetleri ürettiler.

Ses kayıtları var denilen Aydın Şengül’e yapılan bu siyasi operasyon İzmir siyasetinde bomba etkisi yarattı

Taraflı tarafsız siyasetle uğrasan kişiler tarafın tepkiyle karşılanan bu olay İzmir’deki AK Partiye gönül vermiş herkes tarafın dan büyük bir infiale sebep oldu

Kısa sürede ses kasetlerini doğru olmadığı tam AK Parti kongresi öncesi bunun bir siyasi komplo olduğu ortaya çıktı.

Asılsız haberler gazete manşetlerini süslerken Aydın Şengül’e İzmir’de AK Partiye gönül vermiş insanların desteği her geçen gün arttığı gözlendi.

Ziyaret ve telefon trafiğinden çok yorgun olduğu gözlenen Şengül yaptığı açıklama ile AK Parti taraftarlarının gönlüne su serpti.

Aydın Şengül yaptığı açıklamada şöyle dedi.

Değerli kamuoyuna,

‘’Mensubu olmaktan daima gurur duyduğum, kuruluşundan itibaren her kademesinde görev aldığım partimden ihraç edildiğim ve sonuna kadar bağlı olduğum Sayın Cumhurbaşkanımıza, kesinlikle şahsıma ait olmayan ithamlarda bulunduğuma ilişkin basında yer alan iddialar üzerine, açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle herkes bilmelidir ki, partimden tarafıma ulaşan hiçbir resmi bildiri bulunmamaktadır. Şahsıma ait olduğu iddia edilen sözler, tamamen hayal ürünü olup Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bu yakışıksız sözleri sarf etmem kesinlikle söz konusu değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığımı kimse sorgulayamaz. Ben, partimin kuruluşundan bu yana, bir saniye bile şüphe etmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında durdum. Ömrüm yettiği sürece de Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almaya devam edeceğim. Bugüne kadar asılsız ses kayıtları üreterek, kumpaslar kurarak, kimlerin hangi operasyonların içinde olduğunu, partim ve Türk halkı çok iyi bilmektedir. 17-25 Aralık kumpasının yaşandığı dönemde de, hayali ses kayıtlarını kimlerin hazırladığı ve bunlardan kimlerin menfaat sağlama peşine düştüğü de açıkça ortadadır. Şahsımın, AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığı, asla sarsılmayacak ve sorgulanamayacak gönül bağlılığıdır.

Tarafıma iletilmese de, eğer partim beni ihraç etmeyi uygun gördüyse, bu partimin takdiridir. Ben, bugüne kadar AK Partili olduğum gibi, bundan sonra da son nefesime kadar AK Partili olmaya devam edeceğim.  Şahsıma yönelik bu kumpasın hangi amaçla, kimler tarafından tezgâhlandığı, partim tarafından ortaya çıkarılacaktır. Kutlu davamıza, partimize zarar veren bu kişiler tespit edildiğinde, AK Parti’miz kangren haline gelmiş yaradan da kurtulmuş olacaktır. Şahsımın buna vesile olması, en büyük dileğimdir. Aktif siyaseti bırakmış bir parti üyesi olarak, hala benim üzerimden partimin yıpratılmaya çalışılması ve bunun kongre sürecine denk getirilmesi, oldukça manidardır. Bir kez daha belirtmek isterim ki, şahsıma ait olduğu iddia edilen ses kaydı ve basında yer alan içerikler, kesinlikle tarafıma ait değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve partime olan sevgimi, sadakatimi ve bağlılığımı, omuz omuza vererek partim ve ülkem için birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarım çok iyi bilir’’ Diyerek akıllara gelen soru işaretlerini giderdi.

Önümüzdeki çok kısa zamanda bu fitnecilerin tüm foyalarını ve maskelerini düşüreceğim diyen Aydın Şengül bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza kem söz söyleyecek herkesin karşısında kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir son dakika haberleri, izmir haber son dakika, izmir yerel haber
Yorumlar
Haber Yazılımı