Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'dan şok eden darp olayı
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 11:07
 
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'dan şok eden darp olayı
İzmir’in Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın makamında darp ettiği MHP Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan, yaşadıklarını Temizeller’e anlattı.
GÜNDEM Haberi
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'dan şok eden darp olayı

Yaşananları Araştırmacı Gazeteci Ahmet Tübcel’e anlatan Kaplan, makam katına açılan kapının şifresini söylemeselerdi, neler olacağını tahmin bile edemediğini ifade etti.

35 yıldır Aliağa’da esnaflık yaptığını ifade eden Kaplan, “1978 yılında Kırıkkale’de doğdum ama 40 yıldır İzmir’deyim. 35 yıldır da Aliağa’da yaşıyorum. Burada esnafım, çevremde tanınan ve bilinen biriyim. Meclis üyeliği yapıyorum. Sonuna kadar da sürdürmeyi hedefliyorum” dedi.

 

İstifa edeceksin tehdidinde bulundu

 

Fatih Kürşat Kaplan, yaşananları şöyle anlattı:
“Aliağa’nın MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar, ortak aile dostumuzun birini aramış. Benden konuşmuşlar. Bu konuştukları kişi de benim aile dostum. Yediğimiz içtiğimiz, sohbetimizi paylaştığımız bir insan aracılığı ile bana haber gönderip görüşmek istediğini söylemiş. Ne zaman nerde görüşmek isterse görüşebileceğimi söyledim.

Bana haber geldiğinde ben İzmir’deydim. Ortak aile dostumuzla birlikte Serkan Acar’ın makamına çıktık. Orada üçümüz biraz konuştuk, sohbet ettik. Sonra Serkan Acar bana “geçen ay belediye meclisine de gelmedin, rahatsızlığını da dile getirerek haberleşme grubundan da çıktın, senin ne rahatsızlığın var?”, diye sordu. Bun de bir sıkıntım olmadığını, bugüne kadar istenilenleri yerine getirdiğimi ve bundan sonra da görevimin başında olacağımı söyledim. Bugüne kadar ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğimi söyledim. Makamda olduğumuz için meclis üyesi ve başkan olarak konuştuğumu ama aile dostluğumuz nedeniyle başka yerde sohbet açılırsa daha dostane sohbet edebilir konuşabilirim, dedim.

Yaptıkların benim için çok ağır oldu, senin meclis üyeliğinden istifanı istiyorum, dedi. Ben yazdıysam istifanı da ben alırım senin, Pazartesi günü de istifa dilekçeni istiyorum, imzanı atıp istifa ediyorsun, dedi.

Ben de olur abi dedim. Ama ben bir istihareye yatayım, nasip olursa sonucu size bildiririm, dedim. O seninle Allah arasında beni ilgilendirmez ben sana emrediyorum istifanı edeceksin, dedi.

Ben tekrardan abi ben size haber veririm bilgilendiririm sizi, dedim. Ben hayatımda ilk kez bin insanda o derece patlama, o derece sinir krizi gördüm. Sen kimsin diye masaya vurmaya, duvarlara vurmaya başladı, üstüme yürüdü. Yumruk salladı bir tanesi boğazıma geldi. Sesim de o yüzden böyle çıkıyor.

 

Elimi kalbine koydum sakinleştirdim

Sonra kendisini tuttum ve kalbinin üzerine elimi koyarak ‘abi sakin ol’ dedim. Sakin ol sen benim abimsin, geçecektir bunlar sakin ol, dedim. Bıraktığımda kendi etrafında sakin sakin dönmeye başladı. Tekrar bağırıp çağırmaya başladı yine üstüme yürüdü. Bu kez bağırmaları duyanlar geldi dışarıdan. Şoförü ve çaycısı girdi içeri. Buna bir A4 kağıdı getirin, istifasını yazmadan imzasını atmadan buradan çıkamaz, dedi.

Kapı açılınca ben de dışardaki bekleme odasına çıkmak istedim. Kata giriş zaten şifreli kapılardan oluşuyor. Asansör de şifreli aşağı inemedim. Yapacak bir şeyim de kalmadı, orada dolanırken kağıdı ve kalemi getirdiler. Yaz dilekçeni imzanı at, dediler. Ben de kağıdın birine çarpıyı atarak ‘üstünü siz doldurun’ dedim. O sırada Başkan pet şişeden su içiyordu elindeki pet şişeyi bana fırlattı. Sen adam olduğunu mu sanıyorsun, şerefsiz, demeye başladı.

Yanına gittim ‘bunları bir daha söyleme abi’ dedim. İki adım ilerde arkası dönük karşıya bakıyordu. Hiç beklemediğim bir şekilde Özel Kalemi Osman beni tuttu, kendisi de üstüme çullandı. Ben de onu tuttum, sonra şoförü de olaya karışınca arbede çıktı. Arbedenin ardından yüzümün ve vücudumun durumun bu hale geldi.

 

Şifreyi söylediler kapıyı açabildik

 

Daha sonra aile dostumuza kapının şifresini söylediler, şifrenin 6 olarak söylendiğini hatırlıyorum, şifreyi girerek kapıdan çıkıp gittik. Şifreyi söylemeseler ve şifreyi bilmeseydik kapıdan çıkamazdık ve neler yaşayacağımızı da tahmin bile edemiyorum.

Neden böyle oldu diye düşünüyorum geçmişte bizim aramızda hiçbir şey yaşanmadı. Eksi bir olay geçmedi. Ben o makamda misafir iken böyle bir şey yaşanması gerçekten üzücü bir olay. Tasvip edilecek bir olay değil.

Oradan ayrıldıktan sonra karşı taraftaki karakola gittim. Durumu izah edip darp olayını anlattım. İlk önce anlayamadılar. Belediye Başkanı Serkan Acar beni makamında darp etti durumum da bu diyerek izah ettim. Orada durumu gösteren fotoğraf ve videoları çektim. Oradaki görevli arkadaşlar beni hastaneye sevk etti. Hastaneden raporumuzu aldım.

Raporda üst dudağın içeriden 3 santim patlaması, sağ anlımın köşesinde şişlik, sol kulağın arkasında 5 santimetrelik ödem ve şişlik oluşması, kafa arkasında 3 santimetrelik ödem ve şişme olarak kayıtlara girdi. Hukuki süreç devam ediyor.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aliağa, Belediye, Başkanı, Serkan, Acar'dan, şok, eden, darp, olayı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı